Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Позитивна публікація

Просто  про складне: Зимова школа з астрофізики

ВІД РЕДАКЦІЇ. ВІДКРИВАЄМО НОВУ РУБРИКУ. Так, ми вже знайомили Вас із роботою Зимової  школи з астрофізики, учасниками якої стали понад 150 харків’ян - студенти, школярі, професійні астрономи, гості нашого міста. Упродовж п'яти днів відбулося 15 лекцій, присвячених різним галузям астрофізики. Спікерами стали 8 вітчизняних вчених, а також професор Массімо Капаччіолі з Університету Федерико II (Неаполь, Італія). Також молоді науковці та студенти  провели 5 практичних занять з розв’язання задач з астрофізики. Окрім цього, учасники школи отримали чудову можливість побувати на  цікавих екскурсіях на станцію спостереження НДІ астрономії ХНУ та радіотелескоп УТР-2 в Чугуївському районі Харківської області. І наша ПУБЛІКАЦІЯ викликала відгуки. Значить, публікація ПОЗИТИВНА.

Публікація викликала відгуки, які вам і пропонуємо. Своїми враження ділиться один із організаторів - Олександр БУРЛАЄНКО,  третьокурсник фізтеху:

- Навчальний графік був дуже насиченим. Сильний викладацький склад не залишив  нікого байдужим. Кожен день приходили нові люди, зі своїм неповторним стилем читання лекцій. Кожен лектор дозволяв нам подивитися під іншим кутом на так добре, здавалося б, знайому науку. Теми лекцій були різноманітні - від будови зірок до гравітаційних хвиль через історію астрономії, спектральний аналіз, сучасні телескопи і багато іншого. В перервах між заняттями в неформальній обстановці за чашкою чаю можна було поспілкуватися, розпитати, обговорити цікаві для нас теми.  Наприкінці програми учасники школи побували на екскурсіях до радіотелескопу УТР-2 і до обсерваторії в Граково.

Але найбільше всі учасники були вдячні доц. О. А. ГОЛУБОВУ, викладачу фізико-технічного факультету, який самовіддано працював задля реалізації цього задуму. Віримо, що ця школа - тільки перша із зимових шкіл з різних галузей фізики, які надалі проходитимуть щорічно.

А. ОВЧАРЕНКО, учасниця Зимової школи з астрофізики.