Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Весняний семестр!

Антон КАТРУХА, Президентський стипендіат,
першокурсник фізико-технічного факультету:
«Зимову сесію склав успішно…»

− Я отримав стипендію Президента України за наукову роботу в МАН. Це було моє перше наукове дослідження: "Використання іонних імплантантів в якості нагрівачів". Тему мені порадив керівник − Гончаров Віталій Вікторович. Моє дослідження має широке застосування в побуті та промисловості. Метою роботи було виявити вплив іонної імплантації на теплопровідність та інші фізичні властивості металів. В ході експерименту сталевий лист обробляють іонами титану та азоту. Нагрівач виготовлений з цього модифікованого зразка сталі виявився кращим у порівнянні з тим, що виготовлено з необробленої сталі, з точки зору конвективного та радіоактивного перенесення тепла. Таким чином, мої експерименти показали, що іонно-модифікована сталь має деякі переваги в порівнянні з необробленою. Її кращі характеристики, такі як збільшення потужності, температури поверхні й ефективності дозволяють рекомендувати її для виробництва конвекторів й інфрачервоних обігрівачів.

Конкурс складався з двох етапів: захист і написання контрольної роботи з фізики. Якщо захист у мене був середній, то контрольну я написав краще за інших. Таким чином, я потрапив до числа нагороджених.

А ще я захоплююся спортом, шахами і шашками. Брав участь в університетських змаганнях із шашок, у турнірі з настільного тенісу серед перших курсів виборов друге місце. І найголовніше: гарно склав зимову першу в житті сесію  − математичний аналіз на 92, аналітичну геометрію на 95, фізику − 97, історію − 72. Відтепер я справжній студент кращого в державі університету. Каразінський університет − КЛАСИКА, ЩО ВИПЕРЕДЖАЄ ЧАС…

Є. ТАЯ.