Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Працюємо на майбутнє

20 балів для абітурієнта

ВІД РЕДАКЦІЇ. У березні розпочався дистанційний тур Всеукраїнських олімпіад з природничих наук для професійної орієнтації вступників. Олімпіади проводять із 9 спеціальностей: біологія, біотехнології та біоінженерія, екологія, хімія, науки про Землю, фізика та астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, мікро – та наносистемна техніка та математика.

Олімпіада проходитиме в два тури – дистанційний та очний. Під час першого учасникам необхідно виконати завдання, яке розміщено на веб-сайті «Абітурієнт Каразінського університету». До другого (очного) туру в університеті проходять ті, хто набрав не менше 75 відсотків балів на першому етапі. 20 додаткових балів до ЗНО отримують учасники, що набрали не менше 90 відсотків на другому етапі.

Професор, доктор фізико-математичних наук, декан фізико-технічного факультету Ігор Олександрович ГІРКА: «Дистанційний тур зі спеціальності «прикладна фізика та наноматеріали» тривав до сьомого квітня, його остаточні результати будуть відомі вже днями. Очний тур відбудеться 22 квітня, а переможців буде визначено 28 квітня. Олімпіади дають додаткову можливість талановитим абітурієнтам, особливо з-поза меж міста Харків, залучитися до навчання в Каразінському. Завдання для учасників з вищезгаданої спеціальністі склав кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теплофізики та молекулярної фізики фізико-енергетичного факультету Дмитро Миколайович ТЮТЮННИК.

Кандидат хімічних наук, професор, декан хімічного факультету Олег Миколайович КАЛУГІН: «Внутрішні олімпіади проводяться давно, але інколи міняється їх статус. Наприклад, близько семи років тому переможці олімпіад мали можливість вступу на наш факультет поза конкурсом, проте декілька останніх років додаткові бали не надавались взагалі, переможці мали перевагу лише у тому випадку, якщо в рейтинговому списку було декілька вступників з однаковими балами. Тому порівняно з останніми роками, зараз ситуація дещо покращилась -переможці отримають 20 додаткових балів до ЗНО, помножених на бал за предмет (у нас це 0,5 балів), тобто 10 балів з 200. Нам, звичайно, хотілося б залучити якомога більше  талановитих абітурієнтів до вступу на наш факультет. Розробкою завдань для учасників за спеціальністю «Хімія», згідно з положенням, яке затвердила приймальна комісія та Вчена рада університету, на підставі наказу МОН України, займається предметно–методична комісія у складі провідних викладачів хімічного факультету. Зараз триває перший дистанційний тур, а вже 23 квітня проходитиме другий тур, остаточні результати якого будуть відомі 28 квітня».

Д. КАЛЬНІЦЬКА.