Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

До 75-річчя!

«Я досяг того віку, коли страшенно хочеться працювати» - проф. В. М. ДУХОПЕЛЬНИКОВ, в. о. завідувача кафедри історії Східної Європи, заслужений викладач ХНУ імені В. Н. Каразіна


- Цього року мій 75 день народження припав на п’ятницю, у мене саме семінар з першокурсниками. Потім відзначу з колегами та вдома посидимо по-сімейному з синами та онуками. Найкращий подарунок мені дістанеться від старшого сина, адже скоро я вп’яте стану дідусем. Також у жовтні буде 50 років від дня моєї роботи в університеті. Хоча студентом історичного факультету став ще в 1964 році. З вересня 1975 р. офіційно працюю викладачем.

Найцінніше для мене, що наш університет залишається справжнім класичним університетом. У Харкові немає жодного ВНЗ з такою історією і традиціями. Головне -  збережені традиції. Стосунки викладачів зі студентами є довірчими ще з часів зародження alma mater. Цим ми і відрізняємося від будь-якого іншого закладу. Коли зустрічаєшся з першокурсниками, розумієш, що твоя робота недаремна.

Гадаю, найголовніше у мене попереду. Маю багато  підручників для шкіл та ВНЗ,  16 захищених аспірантів. Але зупинятися не хочеться. Із співробітником кафедри Сергієм Сергійовичем Кушнарьовим нині перероблюємо курс, аби зробити його більш дистанційним. Мені колеги пропонують писати спогади про університет, а я відповідаю, що це відбудеться тільки тоді, коли піду з посади. Доки є сили, то буду працювати. Я досяг того віку, коли страшенно хочеться працювати...

Також чудовий подарунок на день народження - гарна робота кафедри. Аби вона працювала, а не просто існувала. Весь наш колектив має наукові ступені. За останні 10 років ми виборюємо високі позиції в рейтингу кафедр гуманітарного профілю. Намагаємося активно залучати студентів до наукової роботи.

Розмовляла К. КУПЕР.