Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Кarazin book

Доц. Н. В. МАКСИМЕНКО: «Настільна книга для фахівця-еколога»

ВІД РЕДАКЦІЇ. XVII виставка-конкурс навчальної та наукової літератури, організатором якого виступає Навчальний центр методичної роботи, за напрямом «Навчальна література для вищої школи» диплом II ступеня отримав підручник «Нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище», авторами якого є доц. Н. В. МАКСИМЕНКО, завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування та доц. Е. О. КОЧАНОВ, доцент тієї ж кафедри.


Видання призначене для студентів вищих навчальних закладів України, які навчаються за спеціальністю «Екологія». Нормативна дисципліна «Нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище» викладається студентам-екологам Каразінського університету на ІІ курсі. «Підручник - один із останніх, який отримав гриф Міністерства освіти і науки України, і це друге перевидання. Перше його видання побачило світ 9 років тому і отримало схвальні відгуки в Україні. У зв’язку зі змінами, що відбулись за цей час в екологічному законодавстві, виникла необхідність перевидання і доопрацювання. Як і у першому виданні, до авторського колективу з написання підручника входили, окрім мене, і доцент Е. О. Кочанов, - говорить автор, Надія Василівна Максименко. - Також до цього списку приєднуються доц. О. Г Владимирова з Одеського державного екологічного університету та доц. А. Ю. Шевченко з Донецького національного технічного університету. Перше ж видання було написане спільно з першим деканом екологічного факультету В. Ю. Некосом».

-  Що мається на увазі «Нормування антропогенного навантаження»?

- У галузі екології є норми, які необхідно виконувати аби наше довкілля було чистим. Так, наприклад, людина використовує воду (відбирає її з природних джерел), а потім цю воду «скидає». Так от, щоб стічні води були здатні відновити природний стан, в них має міститись обмежена концентрація забруднюючих речовин. Ця норма відпрацьовується завдяки численним лабораторним аналізам, експериментам на різних представниках водної фауни (риби, ракоподібні). Теж саме стосується ґрунту й атмосфери. Саме для того, щоб майбутні фахівці знали як нормується і як регулюється антропогенне навантаження на довкілля і видано цей підручник. Сподіваюсь, що «Нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище» буде настільною книгою для фахівця-еколога.

А. МАЙСЬКА.