Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Квітень-2017

Автор вірша «Дивлюсь я на небо…»

ВІД РЕДАКЦІЇ. До 200-річчя від дня народження поета-романтика, нашого випускника Михайла Петренка в Каразінському університеті показали фільм про поета. Автор таких віршів, як «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…», «Взяв би я бандуру…», «Ходить хвиля по Осколу…» є видатною, але досі загадковою постаттю.

В. С. КАЛАШНИК, доктор філологічних наук, професор, академік АН ВШ України: «Михайло Петренко - випускник нашого університету, цьогорічний ювіляр. Студенти, викладачі, співробітники філологічного факультету переглянули фільм про поета. Фільм підготовлено письменником М. І. Шакіним і журналістом-краєзнавцем Л. І. Щиброю. В біографії митця багато білих плям. Не відомо, коли саме і де народився, точний портрет… Життя його було коротким, всього 45 років. Він виріс у Слов’янську. В нашому університеті навчався на юридичному, а перші вірші друкував в університетській друкарні - в збірнику «Сніп». Михайло Петренко на три роки молодший за Шевченка. Передусім відомий як поет-романтик. Поет талановитий, оригінальний. Він не копіював Шевченка, як багато інших поетів того часу. Став відомим завдяки пісні «Дивлюсь я на небо…». У фільмі її виконали декількома мовами, а ще було показано постановку незакінченої драматичної думи «Найда». Зустріч залишила позитивні враження. Пошуки реального портрета, фактів біографії митця тривають».

Мить зупиняла Таїсія ЄРОХІНА.

 

 

Зустріч із Марією БУРМАКОЮ

Університет відвідала його вихованка, кандидат філологічних наук, співачка, Народна артистка України Марія БУРМАКА. Випускниця філологічного факультету приїхала до Харкова з сольним концертом та творчою зустріччю.

Зустріч проходила в режимі «відкритого мікрофону»: кожен бажаючий міг поставити питання Марії. Співачка розповіла студентам про власне дитинство, батьків, початок творчого шляху  в Каразінському. Марія народилася в родині викладачів, розповідає, що саме батько мав значний вплив на неї у становленні саме українською співачкою. У 1987 році вона вступила на філологічний факультет Харківського університету і вже у студентські роки почала писати пісні. Марія каже, що зв’язок з університетом не розриває й досі: тісно спілкується з викладачами філологічного - Ю. А. ІСІЧЕНКОМ та В.А. МАРИНЧАКОМ.

Секрет успіху, каже Марія,  у кожного свій, немає певної формули, яку треба наслідувати. Кожна людина має визначити свій шлях і йти ним.

Творча зустріч закінчилася подарунками від Марії (деякі студенти отримали квитки на її концерт) та музичною паузою. Бурмака виконала власні пісні, особливе враження на аудиторію студентів справила пісня «Не бійся жити».

Мить зупиняла Аліна СПАСІБКО.

 


«Я - СТУДЕНТ»

Близько 300 фотокадрів із життя студентів Каразінського можна було побачити в холі  головного корпусу на виставці «Я - СТУДЕНТ», підготовленої Студентською радою.

Діана ЗАЙЦЕВА, член Студентської ради, модератор проекту: «Учасників багато… У підсумку в фотовиставці взяли участь близько 300 робіт. Всі фотографії гарні по-своєму, одна цікавіша за іншу... Важливо, що кожна з фотографій відображає суть студентського життя - а це саме та мета, яку ми поставили, плануючи фотовиставку». Євгеній ЛОБАНОВ, голова Студентської ради університету: «Кожен учасник - вже переможець і нам дуже складно було вибрати тих, хто обійняв призові місця. Володарі 10 кращих робіт отримали від Студентської ради футболки з нашим логотипом, а решта учасників - сертифікати від наших спонсорів. Переможцями стали: Леонід Кострикін, Анастасія Ромашкіна, Євген Хаустов, Анастасія Акулова, Олег Першин, Аліса Потапенко, Павло Двізов, Гліб Михайлівський, Вадим Антипенко, Тетяна Рославцева».

Мить зупиняла Таїсія ЄРОХІНА.