Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

СНТ медичного

Плідно працюють

Проф. Є. Я. НІКОЛЕНКО, куратор Наукового товариства медичного факультету:

- На всіх кафедрах факультету плідно працюють студентські наукові гуртки, які беруть участь у виконанні 9 НДР, одним з перших було організовано гурток на кафедрі загальної та клінічної патології (завідувач професор О. С. Проценко).

Наукові надбання студенти широко втілюють у життя. У рамках програми «Здоров'я студентів» за підтримки  Профкому студентів, аспірантів та докторантів та безпосередньо Сергія Махновського відбулася соціальна акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з діабетом, яка була організована членами  Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків (UMSA);  10 березня 2017 року провели захід «Хочу бачити добре»;  21 березня 2017 року, у Міжнародний день людини з синдромом Дауна, за участю керівництва комітету «Репродуктивне здоров'я ВІЛ/СНІД (SCORA)» у рамках  благодійного марафону пройшла акція «Підтримати дітей сонця». 3-4 грудня 2016 року  студентами університету проведено VI Національну асамблею «Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків», у якій були представники з 15 медичних університетів України. Науково-громадська робота студентів факультету оцінена на Національному рівні. Так, студентів 3 курсу медичного факультету Олену Деліч та Володимира Савво обрали на офіційні посади національного координатора та члена  комітету «Охорона здоров’я (SCOPH), а 12 січня 2017 року провели вибори на посади локального представництва UMSA. Головою представництва UMSA обрали студентку 3 курсу Катерину Стоказ, координаторами комітетів стали її однокурсники: Володимир Савво (Професійний обмін - SCOPE), Олена Клепікова (Репродуктивне здоров’я - SСORA), Любов Харченко (Охорона здоров’я - SCOPH) та студентки 2 курсу Тетяна Антушева (Права людини та мир - SCORP) і Юлія Жадан (Медична освіта - SCOME).

У рамках програми обміну студентів-медиків між громадським об'єднанням UMSA і польською неурядовою студентською організацією SASA Foundation  з 14 по 21 лютого 2016 року четверо студентів з м. Познань (Польща) під керівництвом декана факультету проф. І. В. Белозьорова пройшли стажування на кафедрі хірургічних хвороб, оперативної хірургії і топографічної анатомії медичного факультету в ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України». На початку року UMSA делегувала наших студентів  до Німеччини, де було проведено низку зустрічей з німецькими молодіжними медичними організаціями для планування нових українсько-німецьких проектів. Слід відзначити, що з цією організацією йде активна співпраця щодо міжнародних студентських обмінів (IFMSA SCOPE).

За 2016-2017 роки наші студенти мають цілу низку нагород. Так, Євген Назаренко (6 курс) отримав академічну стипендію Президента України, Таїсія Сазонова (3 курс)  одержала диплом 3-го ступеня, Юлія Жадан (3 курс)  стала сертифікованою учасницею на науково-міждисциплінарній конференції (ISIC) для студентів-медиків та молодих вчених (травень 2016 року). Також вони є призерами щорічної міжнародної конференції молодих вчених. А студенти-першокурсники Анаіт Серобян, Денис Горбачов, Андрій Євтушенко, Вероніка Шепель перемогли в першому міському міжвузівському конкурсі «Пошуки скарбів науки» (листопад 2016 року). 24-26 березня 2017 р. Олександр Цибульський, Станіслав Горкуша, Катерина Калашник, Михайло Леоненков у складі команди «United Surgeons» взяли участь та посіли призові місця у 4 Всеукраїнському конкурсі з практичної хірургії  (Київ).

К. ПАН.