Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Абітурієнт-2017

З математикою поза часом і простором

ВІД РЕДАКЦІЇ. Ольга ШЕВЧЕНКО − учениця Малого Каразінського, учасниця української команди школярів, які набрали максимальну кількість балів на 6-ій Європейській математичній олімпіаді для дівчат (EGMO) та випередили 168 школярок із 44 країн світу. Дівчина зараз закінчує 11 клас Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія», готується до Міжнародної математичної олімпіади (ІМО) та планує вступати до ХНУ. Ольга:


− Уже з п’ятого класу я навчаюся у Малому Каразінському університеті. Мої викладачі − С. А. Ліфіц та А. В. Лисакевич. Малий Каразінський − це круто. Там  мені дають багато складного матеріалу і домашнього завдання високого рівня. Я вважаю, що саме ця підготовка дає мені можливість показувати такі результати. Однозначно я планую вступати на факультет математики та інформатики ХНУ імені В. Н. Каразіна. А ще тут навчається багато моїх друзів, які не уявляють свого життя поза стінами Харківського університету. До Малого Каразінського мене відвели  мої батьки. А математикою я почала займатися ще до навчання в школі. Саме батьки, а також мої улюблені викладачі − приклад для мене.  Мені подобається займатися математикою, тому що вона змушує забувати про все і бути «поза часом і простором», занурюючись в рішення задачі. Математика надихає мене, особливо комбінаторика − один із чотирьох її розділів. Маю багато хобі та захоплень: граю на гітарі, займаюся йогою, плаванням і читанням книг. І дуже люблю театр.

А.СПАСІБКО.