Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Травень-2017

Кращі!

Команда Каразінського університету − стала переможцем, виборовши перше місце на  9-му Міжнародному студентському турнірі фізиків, що  відбувся у квітні в Технічному університеті Чалмерса в Гетеборзі, Королівство Швеція. До складу команди увійшли три студенти фізичного факультету − Зайцева Вікторія, Зайцева Ольга, Сікачина Ігор  та троє з фізико-технічного − Біденко Богдан, Геращенко Кирило, Іваштенко Орина. Команду готували до турніру доценти фізичного факультету Захар Майзеліс та фізико-технічного Олексій Голубов. Наша команда потрапила до другої групи разом із командами Технічного університету Чалмерса в Гетеборзі, Німеччини, Хорватії, Університету Клод Бернар Ліон 1 (Франція), Воронезького університету, Швейцарії, Греції, Словенії.

Після чотирьох днів фізичних боїв команда Політехнічної школи Парижа з великим відривом перемогла в своїй підгрупі (202 бали), а наша команда відставала від Технічного університету Чалмерса (187,75 бали) на півтора бали. Саме ці три команди зустрілись у фіналі, де доповідь від української команди на тему «машина, яку рухає світло» робила Оля Зайцева. У попередніх восьми турнірах команда фізико-технічного факультету Каразінського університету тричі представляла Україну і тричі перемагала: 2011 року в Долгопрудному Московської області − перше місце, 2014 року в Лозанні − друге місце, 2015 року в Варшаві − перше місце.

Гречно дякуємо Каразінському університету (ректор − академік НАНУ В. С Бакіров), компанії «Регіон» (керівник − випускник фізтеху П. І.Катеринчук), компанії «Добросмак» (керівник − випускник фізтеху К.І. Лига) та компанії NIX-Solutions (керівник − випускник фізтеху В. І.Кузьменко), завдяки їх фінансовій підтримці стала можливою подорож команди на турнір до Королівства Швеції. Молодці!!!

О. ДЕУС.

 

Місця «пам’яті»

Головний корпус Харківського університету -

- центральна будівля університетського комплексу Каразінського на майдані Свободи. Будівля є пам'яткою архітектури в стилі конструктивізму. У 1930-их рр. був організований конкурс на кращий проект будівлі для уряду України. Перемогу здобув спільний проект архітекторів С. С. Серафімова і М. А. Зандберг-Серафімової під назвою «Здогнати і обігнати». Будівля була побудована в 1930-1932 рр., її корисна площа склала 50 тис. м., висота - 68,5 м., тому до будівництва в 1954 році в Києві висотного будинку на вулиці Хрещатик, 25, вона була найвищою будівлею на території України. У 1934 р., після переведення столиці до Києва, будівлю освоїли різні установи,  вона отримала назву «Дім проектів». По війні тривала героїчна епопея відбудови зруйнованої фашистами споруди, переданої класичному університету. НЕ ПРОПУСТІТЬ  під рубрикою «Легенди Каразінського» розповідь про Головний корпус альма-матер.