Середа, грудня 06, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ЛандауЦентр

«Мікроби як люди» в «ЛандауЦентрі»

У навчальному центрі «ЛандауЦентр» пройшла інтерактивно-освітня виставка «Мікроби як люди», яку Каразінський університет підготував у тісній співпраці з науковцями кафедри патології Оксфордського університету. На урочисте відкриття цього заходу прибули почесні гості з Великої Британії: професор кафедри патології Оксфордського університету Крістоф Танг, старший співробітник лабораторії кафедри патології Оксфордського університету доктор Рейчел Екслі та аспірантка кафедри патології Оксфордського університету, один із головних організаторів виставки, харків’янка Марія Лобановська. Вони з великим захопленням ознайомилися з діяльністю та експериментальними майданчиками власне «ЛандауЦентру». Подібна виставка є надзвичайно важливим кроком до кращого і більш поважного ставлення до науки.

Про саму виставку. У головному залі «ЛЦ» було облаштовано чотири станції: «Різноманітний світ бактерій», «Імунна система − наш захист», «Увага! Хвороба!», «Антибіотики проти бактерій!». Лекторами і кураторами стали студенти і співробітники біологічного та медичного факультетів Каразінського університету. Усі матеріали до цієї виставки були розроблені науковцями Оксфордського університету, а реалізувати цей науково-освітній проект допоміг Благодійний фонд Анатолія Денисенка. Виставку відвідали майже 2000 дітей з Харкова,  Харківської області та інших міст України.

Окрім цього, у рамках візиту делегації Оксфордського університету відбулася зустріч із ректором Каразінського університету академіком НАН України Вілем Савбановичем Бакіровим, на якій ішлося про співпрацю між двома університетами, а також оксфордські колеги провели науковий семінар «Інфекційні захворювання у світі та наукові шляхи їх подолання» для студентської спільноти м. Харкова.

Візит делегації кафедри патології Оксфордського університету був надзвичайно важливим. Тож маємо надію на подальші успішні проекти між двома знаними світовими університетами.

Вікторія КРУГЛОВА, Марія ЛОБАНОВСЬКА.