П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Абітурієнт-2017

Мрія абітурієнтів із Покровська


До Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна мріють вступити тисячі абітурієнтів. У моїх земляків,  випускників  Красноармійського навчально-виховного комплексу міста Покровськ Донецької області, також ця мрія головна: вони плекають її і постійно готуються до неї. І КНВК вважається одним з найкращих середніх навчальних закладів області, який впроваджує європейські стандарти, співпрацює з навчальними закладами країн Європейського Союзу. Щороку НВК випускає близько 100 майбутніх студентів, 5-15 з яких є претендентами на золоту та срібну медалі. У 2017 навчальному році комплекс «поставив на крило» 82 випускника, 33 з яких навчаються у хіміко-біологічному класі та планують пов’язати своє життя з наукою. Шестеро випускників отримали золоті медалі.

У 2017 навчальному році комплекс «поставив на крило» 82 випускника, 33 з яких навчаються у хіміко-біологічному класі та планують пов’язати своє життя з наукою. Шестеро випускників отримали золоті медалі. Відмінниця Юлія ГОРДОВЕНКО, яка мешкає в сусідньому містечку Родинське, також планує навчатися в ХНУ імені В. Н. Каразіна. Юлія: «Я завжди мріяла стати науковцем. Моя старша сестра за професією хімік-технолог, а я обираю медичний факультет Харківського національного університету за напрямом «Загальна і клінічна імунологія та алергологія». До того ж, декілька моїх однокласників теж обрали Каразінський. Дуже багато моїх знайомих тут навчається. У нас навіть жартують: куди не підеш у Харкові, завжди побачиш знайоме обличчя! По-перше, це один з найвідоміших і найзаслуженіших університетів країни. Друга причина банальна: недалеко від дому. А ще Харків за атмосферою нагадує мені рідний Донецьк».

В. ЄМЕЦЬ, другокурсниця відділення журналістики.

 

Обираю фізику


Діна  СОКОЛОВА, вихованка Харківського ліцею № 89. Переможець численних олімпіад з фізики.

− Діно, ти перемогла у багатьох олімпіадах з фізики… Розкажи про свої досягнення.

− Я виборювала перші місця на районному, міському та обласному етапах олімпіади з фізики. Перше місце посіла на обласному та на Всеукраїнському етапах конкурсу-захисту МАН в секції «Теоретична фізика». Також я брала участь у турнірах юних фізиків ( ТЮР ) та в турнірі винахідників та раціоналізаторів (ТЮІР). Посідала переважно перші та другі місця.  Моїм науковим керівником роботи з МАНу була доцент кафедри теоретичної фізики ім. І.М Ліфшица ХНУ ім. Каразіна Олена Володимирівна Єзерска.

− Чому ти вирішила вступити до Каразінського?

− Вірю, що саме Каразінський університет зможе дати мені найкращу теоретичну базу у сфері фізики. Обираю між фізико-технічним та фізичним факультетом. Безперечно, під час навчання в університеті я би хотіла брати участь у конкурсах, олімпіадах та конференціях. Поки що я прагну до відмінного навчання, але у подальшому планую займатися науковою діяльністю.

 

Ж. АДАМЕНКО, бакалавр відділення журналістики.

 

Харківські гімназисти обирають класику…

ВІД РЕДАКЦІЇ. Харківська гімназія №47 − успішний навчальний заклад, який славиться своїми багатогранними учнями та їх досягненнями. Гімназію пов’язують тісні зв’язки із класичним університетом імені В.Н.Каразіна. І поповнювали Каразінський університет теж завжди її найкращі вихованці. У гімназії приємно дивують квіти усюди, доброзичлива атмосфера, і діти − від найменших до старшокласників− вітаються.

…ФІЛАТОВА Ірина Семенівна, вчитель російської мови та літератури, класний керівник 11-А класу Харківської гімназії №47: «Я дуже люблю свій клас, їх − 25 учнів. Чуйні, здібні, працьовиті − переможці Всеукраїнських етапів учнівських олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН, Міжнародних олімпіад, Міжнародних конференцій, Всеукраїнських учнівських турнірів, Всеукраїнських Інтернет-олімпіад тощо. Пишаємося випускниками.

− Чи готове підростаюче покоління до навчання в університеті?

− Молодь сьогодні −  так зване цифрове покоління.  На щастя, наші гімназисти мобільні, не замкнуті лише на айпадах, допитливі. Їх світ не стиснувся до екрану смартфона.  Із задоволенням відвідуємо разом театр, обговорюємо класом  вистави.  Відвідуємо арт-студії та беремо участь у постановках. Наприклад, Рябушев Денис талановито грає на сцені. У нашому 11-А − дружні діти та їх батьки. З подарунками та допомогою регулярно класом їздили в харківські дитячі будинки… Впевнена, що  університет перейме естафету  підтримувати інтелектуальний та культурний розвиток в наших дітях. Разом з тим і привчати до самостійності! Гадаю, що наші гімназисти готові до навчання в класичному університеті!

 

Історія? Ось в чім питання…

Здібний учень  Микита РЯБУШЕВ дуже полюбляє малювати, творити, грати на сцені, а також читати книги та вивчати історію. Микита переможець МАН секції «Історичне краєзнавство», випускник Харківської дитячої художньої школи імені І. Рєпіна:

− Моя гімназія − це широкий світ навчання, спілкування і пізнання − від директора до прибиральниці навчила мене поважати людей,  пізнавати себе. Гімназія розкрила в мені любов до історії,  малювання, дизайну та архітектури. Вважаю, що історичний факультет Харківського університету − THE BEST.

 

Майбутній психолог

З ГОРЮК Яриною надзвичайно цікаво спілкуватися. Ярина поділилася сокровенним:

− Завдяки вчительці української мови Даниловій В. М., я добре знаю мову і люблю нею спілкуватися. Завжди подобалося розбиратися в людських емоціях, поведінці… Тому мрію вступати на факультет психології.

− Твій девіз по життю?

− Усе в моїх руках!

 

Спорт та ІТ-технології

Денис БЕРКОВСЬКИЙ  − володар чорного поясу з карате. Але без комп’ютерів сьогодні аж ніяк! Тим паче, якщо вся родина працює у професійному плані  з ІТ-технологіями. Денис:

− Пробував себе у веб-дизайні, створювати програми для спрощення роботи інших людей  та програмувати ігри. Але такі напрямки роботи з комп’ютером звужують  коло інтересів. А я хочу оволодіти широким профілем.

− Чому обираєш Каразінський?

− Високий світовий рейтинг… Гімназія зробила з мене людину. А від університету чекаю, що буде набагато складніше. Звик іти до мети!

Ліна ТИМАРСЬКА.

 

Двері історичного

На Днях відкритих дверей у Каразінському випускниця Харківської школи №152 Ксенія ЗУБКОВА остаточно вирішила: історичний. Тоді на майстер-класі від історичного факультету: «Як скласти ЗНО з історії України на 200 балів» дівчина зрозуміла, що  саме тут хоче шукати себе.

− Тоді мені дуже сподобався виступ ректора академіка В.С.Бакірова та декана історичного факультету С. Д. Литовченка. Учені не почали говорити: «Ви повинні іти навчатися сюди, тому що це цікаво…». Вони сказали про це ширше: що за ці 4 роки в університеті важливо отримати вміння та знання. І мене більше привабило саме те, чого я можу навчитися, − зізнається Ксенія під час інтерв’ю. Тепер історія для неї − не просто перелік дат і подій, а той ланцюжок, що дозволить дійти до істини у сучасних суспільно важливих питаннях. Вивчаючи точки зору різних людей, те, як змінювався світ протягом століть, можна буде навчитися аналітично мислити, робити об’єктивні висновки. «І як би не повернулося твоє життя потім, це все одно стане тобі у нагоді», − впевнена дівчина.

О. ФЕСЕНКО.

 

Від Малого Каразінського до Великого

Кожного року Харківський університет приймає до своїх лав випускників. Багато школярів тісно співпрацюють з Малим каразінським університетом. Одним з таких учнів є Микита ВЕПРИК. Хлопець точно впевнений, що тут він знайде те, що йому потрібно.

− Вирішив вступати на факультет математики і інформатики, оскільки маю гарну підготовчу базу. Серйозно займаюся математикою з 5 класу. Любов до математики мені прищепили у Малому каразінському університеті та у рідному фізико-математичному ліцеї №27. До різних інтелектуальних змагань мені допомагали готуватися Сергій Олександрович Ліфіц, Анастасія Валеріївна Лисакевич та Олексій Сергійович Щербина. Ще з 7 класу беру участь у всеукраїнських олімпіадах. Цього року у складі збірної команди України відвідав 9 міжнародну математичну олімпіаду «Romanian masters of mathematics 2017», де отримав бронзову медаль. Ми посіли 5 загальнокомандне місце. На ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики одержав диплом ІІ ступеня. Окрім математики також люблю займатися великим тенісом.

К. БОНДАР.