Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Астроном

На неї чекає зірка…

ВІД РЕДАКЦІЇ. У Харківській спеціалізованій школі I-III ступенів № 132 одинадцятий клас закінчила Даніелла ГЛЕЗІНА − відмінниця, активістка, майбутня дослідниця небесних тіл і Всесвіту... Дівчина цілеспрямовано вступала на кафедру астрономії та космічної інформатики фізичного факультету.


За три роки стіни науково-дослідного інституту астрономії ХНУ імені В. Н. Каразіна стали для абітурієнтки вже рідними. Це й не дивно, адже вона з 9 класу відвідувала гурток астрономії, досить успішно писала наукові роботи до Малої академії наук − обидва рази виборола перше місце на обласному етапі, а вже в 11 класі на Всеукраїнському конкурсі посіла третє місце. Даніелла: «Одна із моїх вчителів направила мене до старшого викладача кафедри астрономії та космічної інформатики І. Г. Слюсарева, згодом мого наукового керівника у МАН». Тому й перша наукова робота у 9 класі була з  теми: «Гелій-3 та методи визначення його вмісту у реголіті Місяця».

Золоту медалістку Даніеллу знають усі: незмінна учасниця турніру юних фізиків, активна на олімпіадах і під час уроків. За її плечима − численні перемоги на обласних конкурсах з англійської мови, математики та фізики. «Я дуже рада була брати участь у таких заходах, як захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, турнір юних фізиків, Барабашовські наукові читання з астрономії. Можливо, я не завжди займала призові місця, але вважаю, що заради тих емоцій варто жити. А ще це чудова нагода не тільки отримати знання з певної галузі, а й познайомитися з однодумцями, знайти нових друзів», − зазначає випускниця.

А. ОРЛОВА.