П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Прошу слова!

Стипендіат стипендії Президента України

Ілля ФІШЕНЗОН, випускник  КЗ "ОСШІ" Обдарованість":

− Мрію вступити на біологічний факультет ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Два роки поглиблено займаюся біологією, пишу наукові роботи, беру участь в конференціях різного рівня. Хочу працювати у сфері психонейрофізіології та кардіофізіології. Також захоплююся генетикою і цитологією. Я  переможець олімпіад з біології, хімії, математики, фізики, англійської на районному рівні, з англійської та хімії − на обласному, з біології − на всеукраїнському. Маю золоту медаль та звання кращого учня школи. Лауреат стипендії Президента України. Обіймав I абсолютне місце на всеукраїнському етапі МАН в секції «Медицина» в 10 і 11 класах, II місце на всеукраїнському етапі турніру юних біологів в цьому році й III  місце − у минулому. Обидва роки завоював особисту першість; на міжнародному конкурсі Intel ІСЕФ посів IV місце.

За вагомі успіхи Іллю ФІШЕНЗОНА записано в книгу  "Майбутнє Харківщини".  Вітаємо!

Таїсія ЄРОХІНА.

 

«Учень року» в номінації «Інтелектуал»


Олександр КАШАБА, учень ХСШ №162: «Мій пріоритет − фізико-технічний факультет. Тут навчався, працював мій тато. Від нього  я зміг дізнатися про ФТФ набагато більш детально, ніж про інші факультети. Перспективи навчання мене влаштовують.

Фізика лежить в основі нашого світу − займаючись фізикою, ти безпосередньо пізнаєш світ на елементарному рівні. Оскільки  фізика − то це, без сумніву, тільки фізтех!  У школі я навчаюся на «відмінно». В олімпіадах беру участь ще з 4 класу − тоді вперше пішов на районну олімпіаду з математики, і у мене це досить добре вийшло. З цього моменту брав участь у багатьох олімпіадах районного, міського та обласного рівня, з 7 класу − з фізики, з 9 − по програмуванню, і, не зовсім розумію як, але у 8 класі навіть потрапив на олімпіаду з біології. На районних завжди виборював  перші місця, на міських та обласних − від I до III. Ще в цьому році взяв участь в Каразінській олімпіаді з фізики для вступників. Також брав участь в міських турнірах з математики і фізики в складі команди свого району.

В 9 класі отримав III місце на обласному конкурсі МАН з математики, а в 10 класі − I місце на обласному та III на республіканському етапах конкурсу-захисту наукових робіт МАН у секції «Електроніка та приладобудування». Також в 10 класі взяв участь в Гагарінських читаннях в секції «Авіація і ракетобудування» і отримав грамоту за кращу доповідь.

У результаті всі мої досягнення були помічені і оцінені. До цих пір отримую стипендію «Обдарованість», і в цьому ж році переміг у міському конкурсі «Учень року» в номінації «Інтелектуал».

 

Є. ТАЯ.

 

Я із Лисичанська


− Привіт! Мене звати Олександра ВОРОН, я навчалась у багатопрофільній школі №8 міста Лисичанськ і мрію про навчання у  Каразінському університеті. Ще змалечку  писала оповідання та невеличкі есе про своє життя, переживання. Люблю М. Булгакова, М. Ремарка, Т. Шевченка. Їх творчість надихає мене на нові здобутки і спонукає ніколи не зупинятись на досягнутому. Брала участь у багатьох міських та обласних олімпіадах. писала роботи до МАН  України з філософії, літератури, географії.  Мрію стати перекладачем, щоб розуміти мову різних країн, подорожувати. Я обрала Харківський національний університет, бо знаю про високий рівень освіти у цьому закладі. Мені дуже подобається місто Харків. Я мрію, що саме це захоплююче місто допоможе мені реалізувати себе.

А. ВОЙТЕНКО, третьокурсник відділення журналістики.