П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Відлуння літніх жнив

У першокурсників-філософів

ВІД РЕДАКЦІЇ. В аудиторії 255 у студентів групи ОФ-11 триває іспит з курсу «Історія античної філософії». Зайшовши до аудиторії, тремтіння та нервів не помічаєш, всі 16 першокурсників старанно працюють над своєю роботою, іноді розглядаючи стіни в аудиторії, мабуть, так у філософів з’являється натхнення. За студентами спостерігає викладач курсу - проф. В. В. ПРОКОПЕНКО, кафедра теоретичної і практичної філософії.

Володимир Володимирович:

- Ми вивчали історію давньогрецької та давньоримської філософії. Курс досить великий, тривав протягом двох семестрів і це дуже добре, адже саме історія давньої античної філософії являє собою базу для професійної освіти філософів. Це те, що називається класичною філософією. Заняття з групою ОФ-11 проходили по чотири години на тиждень. Зі студентами ми швидко знайшли порозуміння. Вони прислуховувались до моїх порад, і старанно працювали.

До речі, жоден зі студентів на іспит не запізнився. За словами Володимира Володимировича, цьогорічні першокурсники йому сподобалися, але протягом семестру дисципліна у них «кульгала». «Близько п’яти студентів не часто відвідували заняття, деякі з них - приходили тільки на модулі та семінари. Але ці першокурсники вже працюють. Я намагаюся ставитись до цього з розумінням, головне, аби студенти не висували це як виправдання», - зауважує Володимир Володимирович.

…За першими партами сидять відмінники: скромний, начитаний Антон Мішаткін та самостійний і своєрідний, але єдиний контрактник у групі Максим Філатов. За результатами напрацьованих балів упродовж семестру Володимир Володимирович вважає, що із 16 студентів - шестеро отримають «відмінно». Окрім Антона та Максима, це Наталія Старченко, Євгенія Дзекун, Антон Алєксєєнко і староста групи Яна Доценко. Близько 60 % отримають результат «добре», серед них - Іван Мерко, Яна Блінду, Ілля Петрик, Руслан Вакуленко та Артур Євсюков. «За третьою партою сидить працьовита Євгенія Дзекун, яка була завжди готова до занять. А позаду старости групи - Антон Алєксєєнко, який взагалі «розкрився» лише наприкінці семестру», - розповідає Володимир Володимирович.

Студенти писали роботи з 9-ої до 12-ої години. Результати іспиту втішають: «Підготувалися краще, ніж я очікував. До відмінників ще приєдналися Ілля Петрик й Артур Євсюков. Четверо студентів отримали свої заслужені "добре", троє - "задовільно"», - зазначає Володимир Володимирович.

А. ОРЛОВА.


Перша,  літня

ВІД РЕДАКЦІЇ. Останнім іспитом під час літньої сесії в групи ЛК-11 (нині ЛК-21) стала дисципліна «Історія української літератури». За результатами іспиту оцінку «відмінно» отримала Дар’я Попова, а Марія Гриневич та староста групи Ірина Ярочкіна - «добре». У цій групі навчається лише шість осіб, але всі вони з захопленням вивчали українську літературу.


Доц. В. В. КИСІЛЬ: «Навчальна дисципліна «Історія української літератури» викладалася півроку та охоплювала українську літературу ХІ-ХХІ століття. Ми зустрічалися зі студентами двічі на тиждень, тобто курс був доволі сконцентрований. Студентам потрібно було опанувати велику кількість текстів та запам’ятати біографії письменників, творчість яких вивчалася. За програмою передбачалися лекції, консультації та два практичні заняття, а решта - віддавалася на самостійне опрацювання. Під час практичних занять ми розглядали українську літературу другої половини ХІХ століття та сучасну українську літературу. Крім того, першокурсники готували презентації за творчістю одного з українських письменників, де розглядалася біографія та подавався аналіз твору. При цьому одногрупники могли ставити запитання доповідачеві. Найкращою студенткою стала Дар’я Попова, яка прочитала багато творів та підготувала чудову презентацію».

К. БОНДАР.

 

У доросле життя!

ВІД РЕДАКЦІЇ.  Вирішальний етап для «без п’яти хвилин» бакалаврів - державний іспит. 16 червня іспит з англійської мови як основної складали 63 студенти IV курсу кафедри англійської філології факультету іноземних мов.


…У великій хімічній аудиторії працюють студенти п’яти груп англійського відділення-ЯА 41,42,43,44 та 45. Вони вже склали сесію та написали дипломи, тому випускний іспит - це  остання сходинка в доросле життя.  Хтось  трохи нервує, найбільш  упевнені сідають за перші парти.

Проф. В.О.САМОХІНА, завідувач кафедри англійської філології:

- Я добре знаю цих студентів - старанний курс, який активно працював упродовж семестру та мав гарні результати».

Державний іспит включає декілька завдань: диктант англійською, переклад з англійської на українську, а також тести зі стилістики, лексикології та теоретичної граматики англійської мови.  Член екзаменаційної комісії, кандидат філологічних наук, доц.  І.І.МОРОЗОВА пізніше мені повідомила: «Оцінку "відмінно" отримали 11 студентів (17,5%), оцінку "добре" - 16 студентів (25,5%), оцінку "задовільно" - 34 студенти (53%), "незадовільно" - 2 студенти (4%). Переважна більшість студентів виявилася достатньо підготовленою з усіх аспектів, продемонструвала належний рівень володіння англійської мовою та знання теоретичних дисциплін».

Д.КАЛЬНІЦЬКА.