Вівторок, грудня 05, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Від нашого спеціального кореспондента

 

Домівка людства

До написання замітки мене підштовхнули стихійні негаразди на планеті цього літа: пожежі, шквали, урагани, лавини…  Земля - третя від Сонця планета Сонячної системи. Єдина планета, на якій відоме життя. Земля належить до планет земної групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі. А ще латинська назва - Терра,  грецькою - Гея. Наш дім! І в Каразінському - КЛАСИЧНОМУ - університеті у наявності усі НАУКИ про ЗЕМЛЮ, вивчаються на 21 факультеті! Адже, ясна річ, що Земля є об'єктом дослідження значної кількості наук про Землю. Вивчення Землі як небесного тіла належить до царини астрономії, будову і склад Землі вивчає геологія, стан атмосфери - метеорологія, сукупність проявів життя на планеті - біологія. Географія дає опис особливостей рельєфу поверхні планети - океанів, морів, озер та рік, материків та островів, гір та долин, а також людські поселення й суспільні утворення: міста й села, держави, економічні райони тощо… Новий фактор, що справляє могутній вплив на біосферу та навіть геосферу - діяльність людства, що з'явилося на Землі після появи людини менш ніж 3 млн років тому.  Високий темп росту населення Землі (чисельність земного населення становила 275 млн. у 1000 році, 1,6 млрд. у 1900 році і понад 7 млрд. чол. у 2012) і посилення впливу людської спільноти на природне середовище висунули на перше місце проблеми раціонального використання всіх природних ресурсів і охорони природи.

А чи замислювалися Ви, якою вразливою є наша блакитна планета? А я цього літа під час відпустки мав привід замислитися, коли спостерігав природні катаклізми. Погляньте на цей знімок-порівняння! Усі слова зайві… Комети, астероїди, небезпека ззовні. Сміття, викиди отруйні в атмосферу, ядерна небезпека, Чорнобиль тощо - із середини.  Слід любити свій дім, тримати його в чистоті і берегти, як зіницю ока!!!                                          

О.ПОЛКАН.