Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Абітурієнт-2017

Мрія здійснилася

ВІД РЕДАКЦІЇ. У попередньому номері ви бачили інтерв’ю з перспективним абітурієнтом Каразінського Олександром Кашабою – «Учнем року» в номінації «Інтелектуал». Тепер він – першокурсник спеціальності «Прикладна фізика» фізико-технічного факультету. Хлопець є переможцем районних та обласних олімпіад з фізики, Каразінської олімпіади для абітурієнтів з фізики, в 9 класі отримав III місце на обласному МАН з математики, а в 10 класі - I місце на обласному та III на республіканському етапах конкурсу захисту наукових робіт МАН у секції «Електроніка та приладобудування». Закінчив Харківську спеціалізовану школу №162 з поглибленим вивченням французької із золотою медаллю, усі ЗНО хлопець склав на 190+ (англійська – 192, українська – 196, фізика – 198), а математику – на 200! Олександр вже став нашим добрим знайомим і залюбки розповів, чому обрав Каразінський.


Олександр КАШАБА: «Я подавав документи в різні університети Харкова, Києва, Львова, але першим пріоритетом поставив - фізико-технічний Каразіна. Адже я багато знаю про цей факультет. Фізтех закінчив мій тато, його поради та розповіді про те, чим живе факультет, допомогли зробити усвідомлений вибір. Також на мій вибір вплинув декан фізико-технічного І. О. ГІРКА, він вміє презентувати свій факультет. Ми познайомилися з ним на Дні відкритих дверей, а до цього бачилися на різних олімпіадних подіях, де він нагороджував мене. Як і всі абітурієнти, хвилювався щодо вступу, але все відбулося цілком адекватно й реально. Відразу ж в серпні почав відвідувати підготовчі заняття, було досить складно, але неймовірно цікаво отримувати нові знання. Вважаю фізико-технічний Каразінського одним з кращих для моєї майбутньої професійної сфери. Я серйозно поставився до майбутньої спеціальності, факультету, де мені доведеться навчатися, і зараз відчуваю, що обрав правильний шлях!»

Таїсія ЄРОХІНА.


Найбільший конкурсний бал на МЕВ і ТБ - 199, 071

ВІД РЕДАКЦІЇ. Максимальний бал серед першокурсників-2017 факультету міжнародних економічних відносин і туристичного бізнесу отримала Яна Моісеєва – золота медалістка Харківської спеціалізованої школи № 17. Яна неодноразово перемагала в різних академічних конкурсах: районні, міські, обласні олімпіади, Всеукраїнський конкурс знавців української мови та літератури, всілякі дебати англійською, турнір з журналістики, конкурс ораторського мистецтва. Була ученицею Малої академії наук. Свій високий бал атестату (11, 4) дівчина підтвердила, склавши успішно і ЗНО – українська мова – 199, англійська та історія – 197.


Яна МОІСЕЄВА: «За своєю натурою - я активіст! Крім моїх численних олімпіад та конкурсів, я завжди брала активну участь в суспільному житті. Була головним редактором шкільної газети, капітаном команд Юних інспекторів руху та Дружини юних пожежних. Каразінський я вибрала тому, що "Сlassics ahead of the time"! Недарма ж у нас на фасаді так написано? Я згодна з цим слоганом. ХНУ - один з найпрестижніших вузів України, сумніваюся, що він поступається тому ж КНУ. Тому вступ сюди для мене став гідною реалізацією свого потенціалу. У вибраній спеціальності "Міжнародна інформація і міжнародна комунікація" мене привабив курс журналістики (це завжди було мені близьке, писати - одне з моїх численних хобі) й можливість вивчення двох іноземних мов, крім, насамперед, отримання економічних знань».

 

 

Т. ЄРОХІНА.