Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

День студентського самоврядування

Головна платформа самоврядування

ВІД РЕДАКЦІЇ. Студентська рада Каразінського має підрозділи на кожному із 21 факультетів.  Про підсумки минулого сезону роботи, плани на майбутнє і проекти, над якими працюють сьогодні,  розповідає голова студради Євгеній ЛОБАНОВ.

Минулий рік був насиченим і успішним. Серед основних заходів, які ми провели, були як традиційні: студентські весілля, конкурс «Містер універ-2017», весняний кубок КВН, конкурс Karazina Karaoke Kingz, так і вперше зроблена фотовиставка «Я − студент». Ми організували освітній семінар «Шлях до лідерства», освітній тренінг «Ефективні комунікації й корисні зв'язки» (спікер − Костянтин Лобойченко, заступник Харківського міського голови у справах сім'ї, молоді й спорту), англомовна освітня лекція від Пола Саллівана "Як досягти успіху молодому фахівцеві після закінчення ВНЗ". Представники студради були співгранізаторами школи лідерства «МОСТ» та фестивалю української культури «Дорога на cхід», стали координаторами програми академічної доброчесності в Україні – SAIUP, брали участь у зборі та обробці документів для призначення додаткових рейтингових балів. У березні провели моніторинг якості освіти за осінньо-зимовий семестр 2016-2017 навчального року.

Працювали над благодійними проектами: до благодійної організації "Дитинство" (смт Високий, Харківська обл.) були відправлені дитячі речі для дітей-сиріт, інвалідів та вимушених переселенців, ми передали допомогу у вигляді лікарських засобів Рубану Тимуру з діагнозом гострий лейкоз та здійснили маленьку мрію Тимура − подарували машинку на радіокеруванні. Закупили підгузки Чечі Ярославу, малюку, який лікується разом з Тимуром. І сьогодні Студентська рада продовжує підтримувати Рубана Тимура. Після катастрофи у Балаклії, ми передали дитячі речі, підгузки та бинти до координаційного штабу допомоги постраждалим. 9-го травня волонтери привітали ветеранів Великої Вітчизняної з Днем Перемоги. У червні − втілили мрію інваліда 2 групи, Олексія Протасенка, подарувавши мобільний телефон, щоб він міг спілкуватися з людьми, товаришувати, викладати свої доробки ручної роботи.

Зараз триває великий загальноуніверситетський проект «Karazin Startup Week» за підтримкою Каразінської школи бізнесу разом з СНТ. Участь у цьому проекті допоможе студентам, які навчаються на 3-4 курсі, реалізувати свої стартапи.  Вже зареєстровано близько 150 учасників. Також зараз займаємося оснащенням 21 студради факультетів: шукаємо аудиторії для роботи, закупаємо меблі, оргтехніку, комп’ютери… Працюємо над розширенням Блогу студентів Каразіна «UNK» − вдалося придбати дві якісні відеокамери, іншу техніку, щоб команда змогла згодом активно розпочати роботу з новими можливостями.

Новий навчальний рік розпочали успішним фестивалем «Тиждень першокурсника». «Харківський університет» писав про цю подію. Заплановане − здійснилося якнайкраще! Ми раді вітати в стінах університету багато молодих, гарних і амбіційних людей, які хочуть працювати. Мав успіх і кінопоказ під відкритим небом, на який завітало близько 400 людей. За традицією, тиждень завершився вибуховою вечіркою на честь першокурсників у нічному клубі «Місто». Серед наших найближчих планів − конкурс «Міс першокурсниця Каразінського», День студентського самоврядування та відзначення 11-ого Дня народження нашої студентської ради. Плануємо закріпити традицію проведення Університетського зимового балу. На кінець грудня очікується фінал конкурсу стартапів. Чи є проблеми у роботі? Університетська спільнота  підтримує органи студентського самоврядування, адміністрація робить все можливе, щоб наша робота перебігала максимально продуктивно. Щоправда існують певні «камені» на законодавчому рівні, що стосується деякою мірою бюджету, фінансування. Наприклад, закупки меблів та оргтехніки займають великі проміжки часу. Сподіваюся, що система нашого фінансування стане простішою, зручнішою. Одна з найкращих прикладів функціонування органів студентського самоврядування в Україні − Студентська рада ХНУ.

Розмовляла Т. СТЕПОВА.