П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Профспілка діє!

Студенти − серце профкому!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Це вони зустрічають першокурсників, допомагають студентам упродовж навчання, організовують та координують конференції, створюють цікаві проекти, захищають наші права та інтереси. Вони − найбільша молодіжна громадська організація університету і вагома частина великої Каразінської родини. Первинна профспілкова організація студентів, аспірантів і докторантів працює вже понад 80 років, аби нам з вами було комфортно.


Керівництво профорганізації налічує лише 5 осіб: голова організації, два його заступники, головний бухгалтер та голова ревізійної комісії. На благо університету тут на громадських засадах працює ще близько 25 членів профспілки − це голови профбюро факультетів, профорги курсів, профгрупорги, представники профорганізації аспірантів та докторантів. Допомагає у реалізації основних напрямків діяльності профкому ще близько 50 осіб −  члени комісій та відповідальні за проекти.

Голова профспілкової організації Сергій Сергійович МАХНОВСЬКИЙ зазначає, що студенти − це та рушійна сила, яка дає профкому можливість розвиватись та активно діяти: «Студенти − це серце профкому, вони допомагають безкоштовно, витрачають свій час на допомогу іншим і приносять величезну користь студентській родині.

Роботи в нашій організації багато, тому існує декілька комісій, які відповідають за окремі напрямки: ревізійна комісія, комісія  з соціально-економічних питань, комісія із житлово-побутових питань, комісія  зі спортивно-оздоровчої роботи та комісія із організаційної та культурно-масової роботи. Для кожної комісії в робочому плані профкому на 2017 рік прописані  заходи та напрямки роботи.

Саме дякуючи студентам ми встигаємо зробити все заплановане.  Наші помічники беруть участь у реалізації соціального проекту студентського клубу KarazinStudent'sСаrd, допомагають в оформленні субсидій для студентів та аспірантів, які мешкають  у гуртожитках, проводять конкурс на кращі студентські кімнати гуртожитків, узгоджують списки студентів на поселення до гуртожитків, раз на півроку проводять перевірки гуртожитків університету з питань дотримання належних житлово-побутових умов, організовують зимове та літнє оздоровлення членів профспілки, проводять спортивні змагання та ін.  Профкомівці надають допомогу в організації Днів факультетів та в організації зустрічей для членів профспілки із відомими громадськими та культурними діячами, науковцями та спортсменами, організовують інтернет-фотоконкурс «Mister ProfKom» та «Miss ProfKom», допомагають в проведенні свята “Випускник-2017”, «Красуня університету-2017» та урочистої посвяти студентів у першокурсники, виготовляють профспілкове видання «Щоденник першокурсника». Залюбки члени профкому беруть участь в організації та проведенні конкурсу першокурсників «Alma-mater-2017», святкової вечірки до Міжнародного дня студента, Дня народження університету та новорічних святкових заходів для профактиву та дітей членів Профспілки. Ще члени профспілки координують роботу студентів у науково-волонтерському проекті «Харків’яни на фронтах АТО», організовують екскурсії та туристичні поїздки. Ось, лише один приклад:  цього року кількість студентів, які отримали субсидію зросла з 700 до 2800, а  близько 2000 Каразінців стали власниками Karazin Student's Card.

Багато поколінь профспілкових лідерів працювали над  профспілковими проблемами студентства університету. Низький їм уклін за це, університет цінує їхній внесок у розвиток нашого життя. Для молоді це можливість набути  навичок роботи з людьми, досвіду в ораторському мистецтві, веденні переговорів, діловодства тощо. Серед найактивніших студентів, яких ми називаємо координаторами з основних напрямків діяльності, можу відзначити: Вікторію Яцину, Анну Коннову, Ярославу Олійник, Владислава Горулько, Олександра Мовчана, Маргариту Білик, Карину Карнаух».

Розмовляла Д. КАЛЬНІЦЬКА.