Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Переможець!

Орина ІВАШТЕНКО: «Час − найцінніший і обмежений ресурс!»

ВІД РЕДАКЦІЇ. Третьокурсниця фізико-технічного Орина ІВАШТЕНКО напередодні Нового року двічі порадувала всіх нас, університет; отримала іменну стипендію Верховної Ради України та здобула перемогу у складі збірної Харківського університету на Всеукраїнському студентському турнірі фізиків. З Новим роком, Оринко! Як же ти  все встигаєш?

Орина ІВАШТЕНКО: «Я закінчила Харківську спеціалізовану школу I-III ступенів №109 Харківської міської ради Харківської області. Наша школа спеціалізується на вивченні французької мови. Але я обрала фізику, фізичний профіль навчання, а французьку мову люблю і пам'ятаю. Нещодавно на університетській олімпіаді з французької для немовних факультетів я посіла перше місце.

…Фізикою та математикою особливо захопилася в старших класах. Я дуже задоволена своїм фізтехом −  він чудовий! Усім серцем люблю фізику і безмежно вдячна викладачам за якісне навчання, за чудову атмосферу, за теплі стосунки в колективі, за те, що тримаємо планку і не поступаємося в рівні підготовки провідним університетам світу. У нас цінують кожного студента. Завжди відчуваю підтримку з боку факультету і знаю, що в будь-яку мить допоможуть. Фізтех − це мій справжній другий дім.

З першого курсу я почала грати в Студентському турнірі фізиків. Наш факультет минулого року переміг на Всеукраїнському етапі і ми поїхали до Швеції на  Міжнародний турнір, де вибороли І місце. Цього року ми знову зібрали команду (Вікторія Зайцева, Ольга Зайцева, Ігор Сікачина, Дарина Распопова, Олексій Лук'янчук і я), і 5 грудня стали переможцями XVI Всеукраїнського турніру фізиків. Крім командної першості, ми також отримали дипломи в особистому заліку.

Наша перемога це  в першу чергу перемога нашого керівника - Захара Олександровича Майзеліса. Дякуємо! Успіх − це справа тонка. Мене запитують, як я все встигаю? Та не встигаю, не встигаю! Час − найцінніший і, на жаль, обмежений ресурс. Завжди слід пам'ятати, що вибрати одне з можливих занять − значить, пожертвувати часом для інших, тому успіх в навчанні − це задоволення «платне». Але воно того варте, адже навчання і наука − це одні з найпрекрасніших речей, які є в житті. А іменна стипендія Верховної Ради України викликає почуття вдячності всім, хто вчив мене і допомагав на цьому шляху! Прагніть до нових вершин».

Розмовляла К. БОНДАР.