Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Зустрічаємо Новий рік!

Ювілей, аспіранти, кафедра, плани…

ВІД РЕДАКЦІЇ. Ви багато знаєте докторів наук, які стали такими далеко до свого 40-річчя? Завідувачка кафедри журналістики, доктор наук із соціальних комунікацій, проф. Л. М. ХАВКІНА зустрічатиме своє 40-річчя у 2018.


− Любов Марківно, як оцінюєте таку дату?

− Ніколи не вважала сорокаріччя ювілеєм, але якщо сприймати його саме так − то це, мабуть, найкращий ювілей у житті. З одного боку, є, що згадати і чим пишатися, з іншого, переконана, що все найцікавіше попереду.

− Перерахуйте, чим пишаєтеся?

− Захисти дисертацій, 122 праці, серед яких монографія, кілька розділів у трьох колективних монографіях, участь у близько 90 наукових конференціях, кілька наукових проектів − теоретичних і прикладних, − результати яких, сподіваюся, стали комусь у нагоді. Нагороди − іменна стипендія Верховної Ради України для молодих учених, Подяка від Національної академії педагогічних наук, Подяка директора Департаменту науки і освіти ХОДА. Ціную можливість професійної співпраці за межами університету, із найцікавішого − членство в експертній раді з гуманітарних та соціальних наук Акредитаційної комісії України, членство в експертній раді з питань проведення експертизи дисертацій МОН України з філологічних наук та соціальних комунікацій, робота у трьох спецрадах із захистів дисертацій, досвід головування в екзаменаційних комісіях в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та НТУ «ХПІ», читання гостьових курсів і керування дипломними проектами в Київському університеті імені Бориса Грінченка та Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка...

Окрема радість і гордість − мої учні: наразі захистили дисертації три моїх аспірантки − Ольга Подпружнікова, Валерія Шапоренко та Лариса Копилова, нещодавно пройшло обговорення дисертації четвертої − Людмили Теодорської. Троє залишилися моїми колегами по кафедрі, однодумцями в усіх найсміливіших починаннях, а Валерією пишаюся, як відомою журналісткою, кореспондентом на столичному телеканалі «Україна».

− Із якими думками проводжаєте старий і зустрічаєте Новий рік?

− Із надією, що всі гарні починання продовжаться і завершаться гарно. Із упевненістю, що кафедра переживатиме період зрілого розквіту, спираючись на понад двадцятирічну традицію і потужний сучасний склад працівників. І «харківська школа журналістики» усюди звучатиме гордо.

Важливою професійною перемогою було продовження роботи над дворічним міністерським проектом для молодих учених. Упродовж 2017-го на кафедру завітало багато гостей − відбулося понад 30 різнопланових зустрічей та майстер-класів. Наших студентів радо запрошують на професійні журналістські заходи. Наприклад, традиційними є семінари, організовані Академією української преси і Комісією з журналістської етики, налагоджена співпраця з НСЖУ, зокрема зі Спілкою Харківських Журналістів. Приємною несподіванкою стала кількість місць до цьогорічної магістратури (ледве не вдвічі більше, ніж рік тому) та аспірантури. А це свідчення результативності навчання і випуску спеціалістів. Маємо два успішні традиційні напрямки роботи зі школярами − Мала академія наук та Турнір юних журналістів. Цього року школярка Маргарита Сакурова, нині наша студентка, посіла 2-ге місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту робіт МАН, одразу кілька харківських команд юних журналістів отримали призові місця на всеукраїнському етапі ТЮЖ. Із цими дітьми традиційно працювали викладачі кафедри.

Ми пишаємося нашим науковим часописом «Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Соціальні комунікації» − починаючи з березня 2017-го він є офіційно фаховим виданням. У листопаді-грудні відбувся цікавий проект − семінар «INSIDE UKRAINE» для молодих журналістів з Німеччини та України, ініційований та фінансований іноземними партнерами за участі Фонду Конрада Аденауера для підтримки молодих журналістів (JONA). Учасниками стали вісім наших студентів і аспірантів та вісім студентів із Німеччини. Ця подія нещодавно успішно завершилася, чекаємо на продовження співпраці з іноземними колегами, адже це унікальна можливість міжнародного співробітництва для студентів. Щороку стає все більше іноземних партнерів, які хочуть співпрацювати. Наша магістрантка Єлизавета Перальта паралельно закінчує магістратуру в Польщі. Студентка 4 курсу Жанна Адаменко отримала стипендію від Харківського інституту Конфуція і зараз навчається в Китаї. Її однокурсниця Олександра Кучер стала переможницею конкурсу «Видатні українці Канади» й була запрошена на навчання до Канади. Радісно від того, що наші студенти володіють достатніми знаннями та навичками і проходять відбір у різних міжнародних проектах. Не лишаються осторонь і викладачі.

− Що шукатимете під ялинкою?

− Якщо бажання озвучувати − воно не збувається. А якщо серйозно, то вірю, що 2018-й принесе гарний результат того, над чим працювали в цьому році − у напрямку проектів, видань, дисертацій, співпраці з українськими та іноземними колегами та ін. Зокрема, у березні заплановано міжнародну наукову конференцію, на якій сподіваємося побачити колег із багатьох міст України та з-за кордону. А головне − чекатиму від 2018-го приємних сюрпризів!

Т. ЗИМОВА.