Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Лекції

Заступника міністра освіти

ВІД РЕДАКЦІЇ. Поталанило тим студентам, які 17-го листопада відвідали лекцію з фізики, присвячену дослідам на графені, використанню його електропровідності у винаходах та способи розв’язання задач за допомогою узагальненої моделі Landayer-Datta-Lundstrom заступника міністра освіти М. В. СТРІХИ. Тут ми зустріли не лише викладачів фізичних кафедр та студентів  фізичного факультету; тут була сила-силенна  молоді із усіх 21 факультету Каразінського.


«Це унікальний університет в Україні, де знаходиться чотири факультети фізичного профілю. Я люблю у ВАС не лише фізиків, а й усіх природничників, гуманітаріїв, бо це той заклад, де є справжні традиції, велике наукове життя. У міністерстві я відповідаю за науку і можу з певністю сказати, що Каразінський університет найбільш динамічний у сфері розвитку наукової роботи, є справжнім дослідницьким осередком. Я розумію, що ми зараз переживаємо непрості часи, але переконаний, що усе, що тут відбувається, є і буде важливим у майбутньому», ? запевнив Максим Віталійович.

«Це була перша в моєму житті лекція такої значної людини. Не все було зрозуміло, бо я лише на першому курсі, але дуже сподобався стиль розповіді: хоча тема дуже серйозна, лектору вдавалося постійно утримувати увагу та пояснювати складні терміни більш доступною мовою»,? говорить Катерина СЕРГІЄВА, студентка фізичного факультету групи ФА-11.

Надія РУБІНІНА.

 

Модерність університетів

ВІД РЕДАКЦІЇ.  Професор Олександр Фехер, директор Інституту фізики Університету імені Павла Йозефа Шафарика (м. Кошице, Словаччина), відвідав Каразінський університет з лекцією «Дослідження та навчання в сучасних університетах». Почесний доктор Харківського університету приїздив подивитися, як захищаються магістранти, котрі у нього навчалися.


На заході був присутній професор Руслан Володимирович Вовк, декан фізичного факультету, який привітав закордонного вченого. Олександр Фехер розповів про історію створення найдавніших ВНЗ: а саме про Паризький університет (Сорбонна), який виник ще до 1200 року. ХІХ століття він назвав ерою наукових університетів. Також наголосив на тому, що Америка, яка перейняла систему освіти у Європи, до інтеграції, взаємозв’язку та свободи додала інновації. На посаді директора Інституту фізики Університету імені П. Й. Шафарика Олександр Фехер перебуває останні 6 років. Він відзначив, що помітив у наших студентів один величезний плюс: якщо ламається якась установка, то вони обов’язково її полагодять, а от їхні молоді вчені відразу замовляють нову апаратуру. Аудиторія змогла послухати про склад та структуру підрозділів Інституту (150 студентів, 48 викладачів та вчених, 11 професорів, 9 докторів), ознайомилася з основними напрямками його досліджень. А оскільки їхня зарплата пов’язана з кількістю надрукованих наукових статей, то існує велика кількість цитувань. Жартома сказав, що серед їхніх вчених побутує вислів: «Опублікуй або помри!» Наприкінці присутні могли поставити питання, а дехто забажав уже особисто познайомитися з професором.


К. БОНД.