П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Посміхніться!

У гармонії із символом 2018

Коли ти радієш, що тебе називають «собакою»? За даними опитування дослідницької організації «Левада-центр»  59% слов’ян вживають ненормативну лексику − «Собака»! Що можна сказати про людину, яка із задоволенням чує про себе таку «стару» і «немодну» лайку? Скоріш за все, вона або спортсмен, або військовий…У кожної групи професій є свій жаргон. Візьмемо за приклад спортсменів. Вони по-особливому ставляться до символу наступного року. За інформацією сайту «Астросфера», що протягом семи років складає загальні та індивідуальні гороскопи, собака символізує невтомність, вірність і справедливість. Спортсмени «Собаками» називають найбільш працелюбних людей. Тих, що «живуть» у спортивних залах, що найкращим відпочинком вважають друге тренування, тих, у кого літні канікули асоціюються не з морем, а із передсезонними зборами. «Собака» має ще одну етимологію − дуже цупкий гравець або боєць, що ніколи не відпустить суперника. «Якщо брати футбол, − пояснює тренер ДЮСШ №1 Євген Квітка, − «собака» − то найвищий ступінь похвали. Треба заслужити, аби тебе назвали «собакою».  І досі із теплотою згадую свої дитячі футбольні тренування, тоді я був «подвійний собака», адже народився 1994-го − року Собаки». На таку лайку не ображаються і військові. Мій батько за професією інженер, але в душі − військовий. Він також народився у рік Собаки − 1970-го. За роки служби в першій спеціальній розвідроті, за його словами, лише лічені рази найкращі солдати відділення були гідними звання «собака» від ротного. «Собака − це досвідчена людина із гарним «нюхом» − здатністю передбачувати поведінку супротивника, − пояснює капітан запасу Олександр. − Це складно пояснити, але коли відчуєш на собі грубість солдатського одягу, спробуєш гіркої солдатської каші, одразу зрозумієш, хто такий собака».

Тож коли наступного разу почуєте він літньої людини, що ви − собака, не ображайтеся. Це значить, що ви в гармонії із символом 2018  року.

Роман ДЯЧЕНКО, наш спецкор.