П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Зустрічі

Іван ДРАЧ: «Шукайте любов»

У рамках святкування 213-ої річниці заснування Каразінського університету український поет і письменник Іван Драч поспілкувався зі студентами. Приводом до візиту Івана Драча стала ще одна знаменна подія − відомий поет ставав Почесним доктором нашої Alma mater.

«Скажу вам відверто, − розповідає Іван Федорович. − Я Почесний доктор у шести чи семи університетах. І мантія Каразінського буде найціннішою для мене. Щодо найдивнішої мантії, то вона − від Київського університету, з якого мене виключили із третього курсу, не дали довчитися, а ось із цього року зробили Почесним доктором».

Нагадаємо, Івана Драча було виключено із КНУ імені Т. Г. Шевченка за різкі проукраїнські політичні погляди. Спілкування проходило у вільній бесіді. Студенти ставили питання, просили читати вірші. «Я вам до вечора можу читати», − жартував шестидесятник.  Поет зізнається: «Я ніколи не вимучую вірші. Якщо не йде − то не пишу. Мені наче хтось надиктовує, а я тільки приводжу його у відповідну форму. Звідки вони приходять − не знаю». За словами дисидента секрет геніального творіння простий: «написати вірша, надрукувати його і знайти приятеля, який скаже, що твір геніальний».

Творчі люди іноді зіштовхуються із кризою, коли писати далі більше не можуть. Письменник Алекс Корнелл дає 90 варіантів подолання цієї кризи. У Івана Драча він один: «Шукайте любов. Коли любиш, то побачиш красу і в метелику, і в деревці, і усюди. Любов − то велика сила».

Р. ДЯЧЕНКО.