Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетські історії

Освоюємо «Північ»

ВІД РЕДАКЦІЇ. Це гарна передноворічна традиція − разом із Дідом Морозом дарувати читачам у новорічну ніч РЕПОРТАЖ «Освоюємо Північ» про те, як відбудовуємо Північний корпус Каразінського. Цього разу наші спецкори Таїсія ЄРОХІНА і Карина БОНДАР знову переконалися, що за 13 років ця частинка Каразінського цілком змінила позитивно свій вигляд.


…Розпочинаємо із бесіди із В. С. ПАХАРЕНКОМ, проректором з адміністративно-господарчої роботи: «Цього року на ремонт Каразінського університету витратили близько 40 млн гривень, з них на Північний корпус − до 10 млн гривень. Ректор ставив перед нами великі завдання: відремонтувати Глядацьку залу (4 пов.), облаштувати медіа-студію (4 пов.), підготувати приміщення 8 та 9 поверхів для облаштування під бібліотеку, відновити 6 санвузлів на 1, 4 та 5 поверхах (акцентувалася увага на обладнанні кабінок для інвалідів-колясочників), розширити навчальний центр «ЛандауЦентр». Також провели підготовчі роботи для ремонту перекриття теплопункту, поточний ремонт покрівлі, влітку відремонтувати пункт харчування «Бункер» (3 пов.), оновили Колонну залу (1 пов.). Приводимо до ладу цокольний поверх, де розташовані приміщення Культурного центру. Для Центру зв’язків з громадськістю (7 пов.) облаштували 11 аудиторій. Загалом відремонтовано більш ніж 1500 м2 навчальних аудиторій та закуплено понад 2500 одиниць меблів. До дня народження університету Північний корпус отримав подарунки: підсвітку зовнішнього фасаду та білборд.

Наприкінці грудня відбудеться урочисте відкриття Глядацької зали, на ремонт якої витратили 8, 4 млн гривень. Відкриваю вам невелику таємницю: у майбутньому тут планують створити студентську театральну студію.

Наразі реконструйовано 75 % території цього корпусу. У планах – покращення системи опалення. На цей проект необхідно виділити 8 млн гривень. Важливе завдання: облаштування нової бібліотеки на 8 поверсі. Адже поки що 8 поверх вільний і необлаштований для використання в навчальному процесі. Наступного року продовжимо відновлювати гуртожитки, відкриємо новий музей НДІ астрономії. Розповім ще одну таємницю: вами улюблені та майже легендарні Гайдари чекають на зміни. Нові комфортабельні будиночки з окремими кімнатами на 3-4 персони, з особистим санвузлом, оновлення зони харчування та по всій озелененій території лавочки для дозвілля студентів та  побачень закоханих».

Далі вирушаємо до головного інженера М. М. НОМЕРОВЧЕНКА: «У нас відбулося багато змін. Робимо капітальний ремонт системи опалення. Поступово оновлюємо аудиторний фонд: цього року змін зазнав екологічний та медичний факультети. Це те, що відразу стане помітним студентами цих та інших факультетів, які розташовані у корпусі».

До розмови долучається начальник відділу капітального будівництва О. А. ПЕРЕПЕЛИЦЯ: «Проводяться проектно-вишукувальні роботи в бібліотеці, результати якої відразу можуть бути непомітними, адже це довготривала робота над проектом. Разючий результат бачимо у ремонті покрівлі. Цікаво спостерігати за тим, яким був дах до та після. Адже нам передали будівлю Північного корпусу не в найкращому стані».

…Нам пощастило познайомитися з досвідченим «екскурсоводом» М. Й. ЩИГОЛЕМ, провідним інженером Служби з нагляду за безпечною експлуатацією будівель, споруд та інженерних мереж. Він на цій посаді 11 років.  Спочатку ми попрямували до Колонної зали: тут встановили вікна та скляні вхідні двері, замінили систему опалення, повісили нові штори, покращили паркет. Тепер завдяки прозорим дверям перший поверх виглядає по-іншому − простору стало більше.


Підіймаємося сходами до Глядацької зали − за вікном теж кипить робота: у внутрішньому дворі кладуть асфальт. Входимо до приміщення, яке вражає світлом і затишком. Микола Йосипович: «Зверніть увагу на білосніжну стелю: вишукана ліпнина у формі сніжинок. Дуже змінилася сцена − ми її розширили та відшліфували. Тут підлогу викладено палубною дошкою, яка забезпечує великі навантаження. Важливо, що з обох боків сцени є вихід за лаштунки, де знаходяться відремонтовані гримерні та санвузли. Покладено новий паркет. Роботи тривають з березня поточного року».


…Зазираємо у новенькі аудиторії медичного факультету на 6 поверсі. Тут триває контрольна робота з деонтології, яку проводить доцент кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології О. М. МІЩЕНКО.Викладач показує несподіваним гостям проектор, встановлений в аудиторії, що допомагає зробити заняття ефективнішими і цікавішими. Ми вибачаємося за порушення навчальної дисципліни і прямуємо на 3 поверх до поліпшеного кафе «Бункер». Тут нас привітно зустрічає касир Наталя Молодняк: «Стало краще! Гарна нова плитка, пофарбували все: з’явилися малюнки на стінах. Особисто важливо, що змінили лінію роздачі, тепер відвідувачам стало комфортніше, а нам − зручніше працювати. Також у нас тепер є правило − прибирати за собою».


На завершення дослідження Півночі ми завітали до медіа-студії, колишня територія Музею історії за часів академії Говорова. У кімнатах досі відчувається запах нових меблів. Технічні можливості медіа-студії дозволяють створювати якісні аудіо- та відеоматеріали. Окрему кімнату для звукозапису обладнано завдяки гранту від Посольства США. Тут робочі місця і студентського інтернет-радіо «ЗІР». У приміщення для запису відео є все необхідне для зйомки: освітлювачі з фільтрами, камери та мікрофони, штативи, моноподи.


…Виходимо з університету вже увечері. А тут нас знову зустрічає краса − Північний корпус сяє з підсвіткою! Тепер ансамбль головної площі міста виглядає ще чарівніше. З Новим роком, дорогі харків’яни, університетські шановані люди!

Т. ЄРОХІНА, К. БОНДАР, наші спецкори.