Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Поспішайте!

«Не two Пи» − обирай Каразінський»  або
«Три причини», щоб обрати Каразінський»


На черговому Дні відкритих дверей ми дізналися причини, з яких наш університет має таку популярність серед абітурієнтів: престиж,  досвід, викладачі.

Престиж

Консолідований рейтинг порталу «Освіта.ua» підсумовується з оцінок найбільш шанованих рейтингів «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Вебометрикс». За цим консолідованим рейтингом 2017 року, ХНУ імені В. Н. Каразіна ділить 2-3 місця із КНУ імені Т. Шевченка. Але на думку британської консалтингової компанії «Quacquarelli Symonds», Каразіна − найкращий ВНЗ України. У рейтингу 2017 року наша Alma Mater ділить 401-410 місця у світі. До слова, у міжнародному дослідження брали участь шість ВНЗ України.

Катерина Таран, абітурієнтка: «Каразіна − в пріоритеті. Це престижний ВНЗ, роботодавці охоче беруть його випускників, саме тому дуже хочу сюди».

Досвід

Наш університет найстаріший  в Україні. За 213 років незмінним залишалися лише традиції та якість навчання. В університеті працювали і викладали три нобелівські лауреати: Лев Ландау, Семен Кузнець та Ілля Мечніков. Каразінський асоціюється також із Гулаком-Артемовським, Потебнею, Сумцовим…

Катерина Сарнавська, планує вступати до медичного факультету: «Особисто мене приваблюють широкі можливості після здобуття освіти в університеті Каразіна. Цей заклад мені до вподоби. В його архітектурі така велич, авторитетність».

Викладачі

Наразі університет має 21 факультет, на яких працює 1500 викладачів, 300 з яких професори та доктори наук. Ще тисяча − кандидатів та доцентів. Університет імені В. Н. Каразіна готує спеціалістів за 185 освітніми програмами. Як результат − близько 130 тисяч випускників, 60 з яких стали членами Національної Академії наук України.

Валентина Ткаченко, абітурієнт: «Я спеціально ознайомилася із дійсним викладацьким складом університету, з його здобутками. Мене це вразило. Я така людина, що аби куди не піду − тільки до кращого.  Хочу отримувати справжні знання».

Три названі причини − лише капля у морі перспектив після завершення Каразінського. Не забувайте про можливість стати членом нової великої родини − родини Василя Назаровича.

Роман ДЯК.