Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФАКУЛЬТЕТ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК

ФАКУЛЬТЕТ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК

Факультет готує висококваліфікованих розробників програмного забезпечення, програмістів, системних аналітиків і адміністраторів, фахівців в галузі комп'ютерних наук та інформаційних технологій, кібербезпеки, комп'ютерної інженерії, автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій, використання інформаційних технологій в експериментальних дослідженнях та комп’ютерному моделюванні.

У структурі факультету п’ять кафедр: «Моделювання систем і технологій», «Теоретичної та прикладної системотехніки», «Безпеки інформаційних систем і технологій»,  «Електроніки та управляючих систем», «Штучного інтелекту та програмного забезпечення»

Факультет готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (термін навчання 4 роки) за наступними спеціальностями:

ü  «Комп’ютерні науки» - ліцензований обсяг 75 осіб (30 заочно)

ü  «Комп’ютерна інженерія» - ліцензований обсяг 60 осіб;

ü  «Автоматизація та комп’ютерно -інтегровані  технології» - ліцензований обсяг – 30 осіб;

ü  «Кібербезпека» - ліцензований обсяг 60 осіб.

Факультет готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» (термін навчання 1 рік та 4 місяці) за наступними спеціальностями:

ü «Інформаційні управляючі системи та технології» - ліцензований обсяг 50 осіб (30 заочно)

ü  «Комп'ютеризовані системи управління та автоматика» – ліцензований обсяг 30 осіб;

ü  «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» - ліцензований обсяг 50 осіб.

Перелік конкурсних предметів (базовий рівень):

-  українська мова та література: ваговий коефіцієнт–0.3, мінімальна кількість балів – 100;

-  іноземна мова (англійська, французька, німецька) або фізика: ваговий коефіцієнт – 0.2, мінімальна кількість балів – 100;

-  математика: ваговий коефіцієнт – 0.4, мінімальна кількість балів – 110.

Ваговий коефіцієнт атестату про повну загальну освіту – 0.1.

В основі факультету лежить математична та фізична школи Харківського національного університету. Факультет має тісні зв’язки з провідними вітчизняними та зарубіжними ІТ- фірмами, що дає можливість в реальних умовах поряд з класичною університетською освітою отримувати практичні навички.  Його випускники факультету затребувані усюди.

 

Проф. В.  ЛАЗУРИК, декан ФКН