Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

2016-2017 навчальний рік був для історичного факультету достатньо продуктивним. Вже традиційно факультет в цілому та окремі кафедри мають високий рейтинг серед кафедр гуманітарного профілю університету. Зокрема, кафедра історіографії, джерелознавства та археології вже десятий рік поспіль очолює рейтинг кафедр гуманітарного профілю. Історичний факультет активно включився до процесу інформатизації, усі кафедри долучилися до розробки курсів у системі електронного навчання, більшість викладачів отримала сертифікати центру дистанційного навчання. У цьому році було видано чимало наукової та навчальної літератури, аспірантами та співробітниками було захищено декілька дисертацій. Факультет провів ряд міжнародних конференцій, зокрема XVII Кирило-Мефодіївські читання, XIV Астахівські читання, Х конференцію «Проблеми історії та археології України». Окрім того, відбулись конференції для молодих вчених XXXIV конференція «Краєзнавство та пам’яткознавство», LXX конференція «Каразінські читання».

Історичний факультет відвідали чимало відомих учених: перед студентами виступили референт Міністерства інтеграції землі Баден-Вюртемберг А. Буллер, проф. Вроцлавського університету пані А. Матусяк, польський дипломат, доктор гуманітарних наук М. Машкевич.

Наші музеї презентували декілька цікавих виставок. Археологічні розкопки в Харківській та Полтавській областях здійснювало три археологічні експедиції. Польовий археологічний сезон став багатим на знахідки. Зокрема, в с. Більськ Полтавської обл. силами нашої експедиції було знайдено золоті прикраси скіфського часу. Під час музейно-архівної практики студенти відвідали провідні музеї  та архівні установи в Харківський та Полтавській областях.

Плідно працювали Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених. Минулого року було опубліковано два збірника студентських наукових робіт – матеріали Міжнародної конференції «Каразінські читання», а також вісімнадцятий номер фахового щорічника молодих учених «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії». Студенти факультету брали участь у «Архівознавчому об’їзді Польщі», який організовує Університет Марії Кюрі-Складовської (м. Люблін). Студенти, аспіранти та викладачі взяли участь у престижних міжнародних конференціях у Польщі, Німеччині, Болгарії. Студенти факультету посіли друге місце на п'ятому міжнародному студентському турнірі з історії, студентка 4 курсу Маргарита Кучеренко посіла друге місце на XVІІ Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт на здобуття премій імені Ковальських у галузі українознавства, який проводив Східний інститут українознавства імені Ковальських (Харків).

На факультеті функціонують клуби за інтересами, видається студентська газета. Наші студенти стали переможцями декількох творчих конкурсів, зокрема, зайняли третє місце на конкурсі «Альма матер».

Доц. С. ЛИТОВЧЕНКО, декан історичного факультету