Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФАКУЛЬТЕТ ГГРТ

ФАКУЛЬТЕТ ГЕОЛОГІЇ, ГЕОГРАФІЇ, РЕКРЕАЦІЇ І ТУРИЗМУ

Нашому факультету майже два століття, у його стінах викладали кращі геологи та географи країни, а його випускники працюють на усіх континентах і в усіх частинах світу. В майбутній вступній кампанії факультет здійснюватиме набір абітурієнтів за спеціальностями 103 «Науки про Землю» і 106 «Географія», які є базовими для підготовки магістрів за освітніми програмами з «Геології», «Гідрогеології», «Геології нафти і газу», «Соціально-економічної географії», «Географії», «Географії рекреації та туризму», «Картографії, геоінформаційних систем і дистанційного зондування Землі». На п’яти кафедрах факультету працюють 14 докторів наук і професорів, 30 доцентів і кандидатів наук, два лауреати державної премії України, заслужені професори Харківського національного університету, заслужені діячі науки і техніки України.

При факультеті діють сім навчальних і три науково-дослідні лабораторії, дві навчальні польові бази у Зміївському (с. Гайдари) і Ізюмському (с. Кам'янка) районах Харківської області, діє ряд філіалів кафедр (на Харківській обласній станції юних туристів, на державних підприємствах «Східгеоінформ», «Укрземпроект», «ПівденУкргеологія», в ліцеях, школах і гімназіях Харкова і області).

Факультет проводить навчальні та виробничі практики в Харківській області, в Карпатах та в інших регіонах України, а також в Білорусі, Молдові, Польщі, Румунії, Туреччині, а з цього року планується практика в Грузії. Студенти проходять магістерські стажування в організаціях-замовниках – Інституті географії НАН України, ДНВП «Картографія», ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» УААН, УкрНДІ екологічних проблем, Харківській комплексній геологорозвідувальній експедиції, УкрНДІІНТВ, УкрНДІГаз, компаніях «TezTour», «Shell Exploration and Production Ukraine Investments (IV) D. V.» та ін.

Підготовка фахівців вищої категорії здійснюється за спеціальностями: «Географічна картографія», «Геохімія ландшафтів», «Економічна та соціальна географія», діє фахова рада з захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю «Економічна та соціальна географія».

На факультеті проходить шість міжнародних і регіональних наукових конференцій, видається три фахових збірника, два збірника наукових робіт студентів, аспірантів і молодих учених, матеріали конференцій, методична література, діє наукове студентське товариство і по закінченні університету майже кожен випускник має кілька вітчизняних і зарубіжних публікацій. Студенти і аспіранти нашого факультету стають призерами Всеукраїнських конкурсів наукових студентських робіт, олімпіад з географії і геології, мають можливість стажуватися за межами України.

Насичене, цікаве і різноманітне життя студентів геофаку – залишиться в пам'яті на все життя, а отримані знання і вміння роблять наших випускників конкурентоспроможними на ринку праці як в Україні, так і за її межами.

Проф. В. ПЕРЕСАДЬКО,

 

декан факультету геології, географії, рекреації і туризму.