Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Соціологічний факультет заснований в 1990 р. Він став першим серед подібних факультетів в університетах України. Вже 25 років ми посідаємо провідні позиції у сфері соціологічної освіти та науки. На факультеті працюють академік НАН України, 15 докторів наук, професорів, 50 кандидатів наук, доцентів.

Усього на факультеті за спеціальностями «соціологія» (освітні програми «соціально-політичні та маркетингові дослідження» та «соціальні комунікації, реклама і PR»), «політологія», «соціальна робота», «медіакомунікації» та «журналістика» (освітня програма «медіакомунікації та зв’язки з громадськістю»), навчається близько 800 студентів, підготовку яких здійснюють 6 кафедр: кафедра соціології, кафедра прикладної соціології та соціальних комунікацій, кафедра методів соціологічних досліджень, кафедра соціології управління та соціальної роботи, кафедра політичної соціології, кафедра медіакомунікацій.

Студентам факультету пропонуються десятки різноманітних навчальних курсів, серед яких методологія та організація соціологічних досліджень, соціологія молоді, соціологія економіки, соціологія міста, соціологія культури, соціологічні основи маркетингу, конфліктологія, етносоціологія, зв’язки з громадськістю, соціологія реклами, соціологія масових комунікацій, електоральна соціологія, політичні еліти та лідерство, політична регіоналістика, медіа-теорія, Інтернет-комунікації та веб-дизайн, кіберкультура, медіа-мистецтво, медіа-менеджмент та багато інших.

Студенти факультету активно залучені до наукової діяльності у Студентському науковому товаристві. У позанавчальний час студенти соціологічного факультету беруть активну участь та стають призерами усіх університетських конкурсів, змагань, Спартакіад, міжнародних турнірів. Факультет має розгалужену мережу баз практики. програм міжнародного обміну, стажувань у провідних дослідних та наукових установах України та поза її межами,.

Випускники факультету працюють в органах державного управління та місцевого самоврядування, університетах, дослідницьких та аналітичних експертних центрах, фірмах з вивчення громадської думки, консалтингових, рекламних, туристичних, маркетингових та рекрутингових агенціях, медіа-бізнесі, прес-службах, засобах масової інформації, соціальних службах по роботі з різними соціальними групами та верствами населення, благодійних установах та громадських організаціях тощо.

Сьогодні, як і завжди, соціологічний факультет шукає нові шляхи вдосконалення форм і методів навчання, розробляє нові навчальні курси, активно залучає студентів до всеукраїнських та міжнародних емпіричних досліджень, розширює форми практичної роботи, дає можливість розкрити багатогранні таланти студентської молоді та сприяє її самореалізації у різних сферах суспільного життя.

 

Доц. О. МУРАДЯН, декан соціологічного факультету.