Понеділок, червня 17, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФІЗИКО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

ФІЗИКО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

Фізико-енергетичний факультет є першим і єдиним в Україні факультетом подвійного підпорядкування Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України. Своїм існуванням факультет втілює в життя ідею про глибоку взаємодію академічної науки та вищої освіти. Необхідність створення 13 липня 2001 року  такого факультету є потребою часу та продиктована економічними та енергетичними викликами в Україні.

Фізико-енергетичний факультет визначають як «факультет третього тисячоліття». Факультет надає одночасну освіту за трьома професіями — фізика-дослідника, програміста і фахівця з математичного моделювання процесів у фізиці та енергетиці. Це насправді одна сучасна професія — професія затребуваного самодостатнього фахівця. Такого поєднання спеціалізацій Ви не знайдете в жодному навчальному закладі України.

На старших курсах загальні та спеціальні дисципліни викладаються провідними вченими, які працюють на самому вістрі сучасної фундаментальної та прикладної науки. Зміст спецкурсів постійно оновлюється, з метою врахування побажань численних замовників — представників підприємств та наукових установ.

Викладачі факультету разом зі студентами та аспірантами займаються інтенсивною науковою працею. Результати фундаментальних досліджень регулярно публікуються у провідних вітчизняних та міжнародних журналах, таких як Physical Review Letters та Physical Review. Прикладні дослідження співробітників факультету широко використовуються на практиці.

Випускники факультету можуть працювати у галузі альтернативних джерел енергії, займатися розробкою сучасних методів обробки зображень, готуватися до роботи програміста або спеціаліста з систем управління складними енергетичними комплексами.

Фізико-енергетичний факультет проводить навчання за денною формою. Термін навчання на факультеті — 6 років.

Фізико-енергетичний факультет готує фахівців в області традиційних і новітніх технологій одержання, перетворення і використання енергії за спеціальностями підготовки «Прикладна фізика та наноматеріали».

Навчання ведеться за спеціалізаціями: «Комп’ютерна фізика», «Інформаційні технології обробки даних», «Інформаційні технології в енергетичних системах», «Теплофізика та молекулярна фізика» та «Фізика нетрадиційних джерел енергії та екології».

Крім того, якщо ви бажаєте отримати універсальну вищу освіту; добре розбиратися в законах природи і нашого суспільства; мати гарантовану роботу для надійного старту своєї кар’єри; та отримати освіту європейського рівня і продовжити її в Європі наш факультет пропонує навчання на спеціальності «Цивільна безпека».

На факультеті працюють чотири випускаючі кафедри: кафедра інформаційних технологій у фізико-енергетичних системах, кафедра фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології, кафедра теплофізики та молекулярної фізики, кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Інформацію про факультет можна отримати на сайтах:

http://physics-energy.karazin.ua, http://www.univer.kharkov.ua/ua/departments/physenergy/physenergy_about

та за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

Телефон деканату: (057) 707-50-20.

Доц. І. ГАРЯЧЕВСЬКА, декан ФЕФ.