Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФІЛОСОФСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ

ФІЛОСОФСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Філософський факультет в Каразінському університеті було засновано в 2001 році. Мої слова звернені до майбутніх абітурієнтів, а  згодом – і його студентів. Готуючись до вступу на наш факультет, Ви можете відвідувати заняття Малого філософського факультету (безкоштовно, щовівторка о 17-00 на факультеті, в Північному корпусі університету), спробувати свої сили у підготовці наукових робіт на секціях «Філософія», «Релігієзнавство» і «Валеологія» (перших в Україні) Малої Академії Наук України, взяти участь в роботі Всеукраїнської філософської  історико - краєзнавчої конференції учнівської молоді  «Пізнай себе, свій рід, свій народ».

Вступивши на факультет, Ви зможете отримати освіту за чотирма (факультет у 2001 році починався із однієї) спеціальностями: «Філософія», «Культурологія», «Здоров’я людини», «Богослов’я», студенти яких вивчають понад 200 дисциплін. Викладають ці дисципліни викладачі п’яти кафедр (теоретичної і практичної філософії імені професора Й. Б. Шада, теорії культури і філософії науки, політології, валеології, українознавства), серед яких понад 30 докторів наук і близько 70 кандидатів наук. І кожен з них готовий надати Вам допомогу з будь – яких навчальних чи наукових проблем.

Студентом факультету Ви зможете відвідувати чисельні наукові гуртки, виступити на Міжнародній науковій конференції студентів і аспірантів «Харківські міжнародні студентські філософські читання»  і в її матеріалах опублікувати свою першу наукову працю. До Ваших наукових послуг на факультеті також п’ять наукових журналів і два збірники наукових праць. У разі відмінного навчання на факультеті та його успішного завершення Ви зможете вступити до аспірантури факультету і захистити кандидатську дисертацію в одній із трьох Спеціалізованих вчених радах, що працюють на факультеті.

Ваші щоденні студентські будні на факультеті прикрасять: посвята в студенти філософського в с. Сковородинівка,  щорічна міська «Філософська хода», що її проводять у вересні студенти факультету, вечори «Філософських кіномиттєвостей» на сходах біля Північного корпусу університету, новорічний філософський бал – маскарад та багато ін.

Випускники філософського факультету з широкою гуманітарною підготовкою та ерудицією, знанням іноземної мови, відпрацьованими навичками ораторського мистецтва та здатністю комунікації бажані фахівці найрізноманітніших закладів та установ – від навчальних закладів до засобів масової інформації.

 

Проф. І. КАРПЕНКО, декан філософського факультету.