Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Фізико-технічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна - це місце, де дають сучасну елітарну освіту світового рівня в галузі фізики:

• у нас викладають найкваліфікованіші викладачі: близько двомстам студентам у нас викладають шість членів НАН України та тридцять один доктор наук - професор!

• у нас навчаються найталановитіші студенти – протягом 2015 року студенти фізтеху п’ять (!) разів перемагали на Міжнародних турнірах, олімпіадах, конкурсах студентських наукових робіт: Вадим Куриленко і Дмитро Рубанов вибороли бронзову і золоту медалі на XII Міжнародній Олімпіаді студентів вузів із теоретичної механіки в Білоруському державному університеті транспорту; Рома Видро, Платон Дмітрієв, Віталій Лісовський, Борис Петров, Кирило Геращенко та Настя Васильченкова здобули перемогу (перше місце) на Шостому Міжнародному студентському турнірі фізиків у Варшавському університеті; Сергій Козіонов у складі команди університету посів третє місце на VI Міжнародному турнірі природничих наук у Санкт-Петербурзькому державному університеті; Віталій Лісовський переміг у конкурсі студентських наукових робіт серед учасників літньої студентської програми ЦЕРНу – його доповідь про результати роботи в колаборації LHCb було визнано найкращою серед кількох десятків студентів, що працювали на базі LHCb – за що йому було присуджено Moritz Karbach Prize; Іван Малійов здобув приз за кращу студентську дослідницьку роботу, виконану в лабораторії Ecole Polytechnique.

• з дев'яти міжнародних студентських турнірів фізиків, які відбулися дотепер, чотири рази Україну представляла команда студентів фізтеху. 2011 року в м. Долгопрудний Московської області (МФТІ) наші студенти вибороли золото; 2014 в Лозанні (École polytechnique fédérale de Lausanne) – срібло; 2015 року у Варшаві (Варшавський університет) і 2017 року в Гетеборзі (Chalmers tekniska högskola) наші студенти були найкращими!

• успішні випускники: 31 випускника фізтеху обрано до Національної академії наук; 9 випускників очолюють академічні науково-дослідні інститути; двоє були міністрами науки України: В.Ю.Сторижко (1995-1996 рр.) і В.П.Семиноженко (1996-1998 рр.); К.М. Остріков є науковим керівником Австралійського національного центру нанотехнологій; Johannes Kruscha з 1998 по 2000 р.р. був ректором Бранденбурзького технологічного університету Котбус - Зенфтенберг (BTU CS); А.В. Афанасьєв викладає в Університеті Джорджа Вашингтона в м. Вашингтон і є науковим консультантом Джефферсонівської національної лабораторії США; В.Д. Селемір працює заступником наукового керівника Російського Федерального Ядерного Центру; В.В. Мороховський очолює відділ у Європейській енергетичній компанії AREVA; Халіл Шакарчі був директором департаменту Міністерства науки і техніки Іраку (2003-2004 рр.); 9 серпня 2017 р. випускника ФТФ 1980 року, члена-кореспондента НАНУ, професора кафедри матеріалів реакторобудування і фізичних технологій ФТФ Слюсаренка Юрія Вікторовича рішенням Уряду затверджено до складу Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій....

• десятки місць державного замовлення на перший курс.

Дізнайтеся більше про фізтех на http://physics-technology.karazin.ua/, ftfsite.ru

Поставте запитання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тел./ Факс: +38(057)3351563

Проф. І. ГІРКА, декан фізико-технічного факультету