З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
На славу рідної землі
В тобі наснага творчій спразі
Мов у кастальськім джерелі.
Виходиш знов і знов на старти
І нескінченний твій політ.
Ти вічно юна, альма-матер,
Єднаєш цвіт і першоцвіт.
Хай осявають зорі повні
Твій шлях у далеч без узбіч.
А ти у Космосі духовнім
Незгасним сонцем сяй довіч!
Проф. В. КАЛАШНИК.
Cognocere! Docere! Erudire!
Нам сьогодні, 29 січня, – 213! Змінюватимуться покоління. Змінюватимуться роки і століття. А у ТЕБЕ – завжди ВІЧНІСТЬ попереду. Вічність, коли ти продовжуватимеш навчати, просвіщати, зачаровувати людей своєю величчю та красою, залишатися прикладом для наслідування і стимулом, щоб рухатися ВПЕРЕД. Коли ти продовжуватимеш робити людей щасливими, вільними від сумнівів і упереджень! Нехай твоя вічність буде наповнена успіхами та перемогами твоїх вихованців, педагогів, учених і студентів. А вони у тебе – завжди найкращі! З днем народження, улюблений УНІВЕРСИТЕТЕ! Єдиний – КАРАЗІНСЬКИЙ!
Ты – теплый дом,
Ты – сама ЖИЗНЬ!
КАРАЗИНСКИЙ, Национальный!
В. Н. Каразін
Редакція «Харківського університету» вирішила зустріти День ТВОГО НАРОДЖЕННЯ, Університете, розповідями про нинішніх кращих вихованців-студентів. Тих, хто був названий кращим на факультетах і нагороджених Почесними грамотами на урочистому засіданні Великої Вченої ради!