Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Кращі студенти фізичного факультету

Золотий дует фізиків

ВІД РЕДАКЦІЇ. Заступник декана доц. Д. В. Рохмістров без вагань порадив дует студентів кафедри теоретичної фізики третьокурсника Ігоря СІКАЧИНУ та четвертокурсницю  Вікторію ЗАЙЦЕВУ.

…Ігор та Вікторія ще у школі долучились до захоплюючого світу фундаментальної науки про природу. У випускному класі отримали перемогу в МАН. Дівчина посіла ІІ місце з командою на Всеукраїнському турнірі юних фізиків. Хлопець успішно виступав на  олімпіадах з фізики та інформатики. У складі команди факультету золотий дует фізиків посів ІІ місце на Всеукраїнському студентському турнірі фізиків, а цьогоріч вони вибороли І місце у складі збірної на 9 Міжнародному студентському турнірі фізиків, який проходив у  Технічному університеті Чалмерса в Ґетеборзі (Швеція).

Ігор: «На першому курсі я написав роботу для всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт і отримав в ньому перемогу. Двічі готував матеріали і до університетської конференції, присвяченої проблемам  науки 21 ст. Одну з моїх робіт на цій конференції комісія визнала найкращою у секції «Технічні науки».

А як же справи з навчанням? На сесіях вони також попереду – отримують підвищену стипендію! На питання про викладача та наставника, без роздумів називають доцента кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця – Захара Олександровича Майзеліса.

Вікторія: «Під керівництвом Захара Олександровича я виборола І місце на Всеукраїнському МАНі з фізики в 11 класі, а ще того ж року ІІ друге місце на Всеукраїнському турнірі з фізики. І цього року він готував нас до міжнародного турніру в Швеції, на якому ми посіли І місце»!

Д. ГОЛУБ.