З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ. Заступник декана доц. Д. В. Рохмістров без вагань порадив дует студентів кафедри теоретичної фізики – третьокурсника Ігоря СІКАЧИНУ та четвертокурсницю Вікторію ЗАЙЦЕВУ.
…Ігор та Вікторія ще у школі долучились до захоплюючого світу фундаментальної науки про природу. У випускному класі отримали перемогу в МАН. Дівчина посіла ІІ місце з командою на Всеукраїнському турнірі юних фізиків. Хлопець успішно виступав на олімпіадах з фізики та інформатики. У складі команди факультету золотий дует фізиків посів ІІ місце на Всеукраїнському студентському турнірі фізиків, а цьогоріч вони вибороли І місце у складі збірної на 9 Міжнародному студентському турнірі фізиків, який проходив у Технічному університеті Чалмерса в Ґетеборзі (Швеція).
Ігор: «На першому курсі я написав роботу для всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт і отримав в ньому перемогу. Двічі готував матеріали і до університетської конференції, присвяченої проблемам науки 21 ст. Одну з моїх робіт на цій конференції комісія визнала найкращою у секції «Технічні науки».
А як же справи з навчанням? На сесіях вони також попереду – отримують підвищену стипендію! На питання про викладача та наставника, без роздумів називають доцента кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця – Захара Олександровича Майзеліса.
Вікторія: «Під керівництвом Захара Олександровича я виборола І місце на Всеукраїнському МАНі з фізики в 11 класі, а ще того ж року ІІ друге місце на Всеукраїнському турнірі з фізики. І цього року він готував нас до міжнародного турніру в Швеції, на якому ми посіли І місце»!
Д. ГОЛУБ.