З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ. Марина ЛОКТІОНОВА – п’ятикурсниця факультету міжнародних економічних відносин і туристичного бізнесу, «Міжнародні економічні відносини».
У 11 класі стала переможцем на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН з географії, була лауреатом Президентської стипендії, закінчила з відзнакою бакалаврат.
– Твоя оцінка звання «Кращий студент»?
– Вважаю, що немає сенсу гонитися за нагородою. Але, коли твої старання й успіхи визнають – приємно. Вважаю своїми головними досягненнями друге місце у МАН за роботу «Природні мінеральні пігменти Харківської області та їх практичне використання», а також на першому курсі – стипендія Президента України. Щодо університету – успішний захист бакалаврської дипломної роботи «Україна на світовому ринку високотехнологічної продукції» під пильним оком наукового керівника проф. І. Ю. Матюшенка та отримання диплома бакалавра з відзнакою. Зараз працюю над дипломною роботою «Технологічна конкурентоспроможність України в умовах асоціації з ЄС».
– Чим ще захоплюєшся?
– Очолювала Студентське наукове товариство на своєму факультеті. Залюбки займалася проведенням різних семінарів, тренінгів і конференцій для студентів. Також 10 років свого життя я присвятила фігурному катанню. І зараз із задоволенням проводжу вільний час на ковзанці.
– Хто це «кращий студент»?
– Цілеспрямована особистість, що прагне до самовдосконалення. Той, хто має активну життєву позицію і робить свій внесок у скарбницю рідного факультету та університету.
Т. ЗИМОВА.