Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Медичний факультет

Встигнути всюди

ВІД РЕДАКЦІЇ. Навчальний семестр для четвертокурсниці медичного факультету Олени ДЕЛІЧ видався насиченим. Особливо ця осінь запам’ятається  їй участю у Всеукраїнському освітньому проекті-симпозіумі «PainControl: мистецтво контролювати біль», який був присвячений міждисциплінарним підходам до контролю болю. На початку жовтня у Відні (Австрія) на ІІІ Міжнародній конференції «Захворювання центральної нервової системи та терапія» студентка презентувала наукову роботу «Neuromyelitis optica: a case report». У цьому їй допомогла к. мед. н., доц. кафедри клінічної неврології, психіатрії та наркології О. Ю. Меркулова. Та це лише одна частина з життя дівчини. Адже з кожного дня вона намагається брати для себе найкраще.


Є. Я. НІКОЛЕНКО, завідувач кафедри сімейної медицини: «Олена відразу зарекомендувала себе як активну, відповідальну, працьовиту студентку.  З 2015 р. по листопад 2017 р. була національним координатором комітету «Охорона здоров’я (SCOPH) Всеукраїнської асоціації студентів-медиків. В якомусь сенсі ми з Оленою вже справжні колеги, адже я виступаю куратором Наукового товариства медичного факультету, а вона є його Головою. Наразі вона поєднує роботу в Науковому товаристві та в локальному комітеті з наукових обмінів у Всеукраїнській асоціації студентів-медиків. На другому курсі Олена брала участь у німецько-українській міжнародній програмі студентського обміну «З впевненістю у майбутнє», яке організовувала UMSA і громадська організація CHANCE Bildung, Jugend und Sport». Крім того, прагнучі набути знання з нейрохірургії, вона намагається взяти участь у профільних наукових та професійних заходах, серед останніх, стажування у нейрохірургічному відділенні Клінічного центру університету Сараєво, брала участь у регіональному українському конгресі «ControversiesinNeurology». У 2016 р. її визнали кращою студенткою медичного факультету».

Олена ДЕЛІЧ, четвертокурсниця медичного факультету: «Насамперед, чесно кажучи, я навіть уявити не могла, що роки в університеті будуть такими насиченими. Долучалася до багатьох проектів, намагалася допомогти в організації і соціальних, і професійних заходів. Найбільше я пишаюся останніми досягненнями, а саме: участю у Міжнародній науковій конференції з неврології у Відні (Австрія) та професійним обміном в нейрохірургічному відділенні університетської клініки Сараєво (Боснія і Герцеговина). Це не тільки надзвичайний досвід, але ще і старт до професійного успіху.

Моє захоплення – малювання, на яке я повним обсягом, на жаль, не маю часу, допомагає мені у навчанні на медичному факультеті. Також вже другий рік поспіль виступаю за факультет на змаганнях з великого тенісу.

Ще під час навчання у Спеціалізованій школі №3 міста Маріуполя я почала шукати вищий навчальний заклад. Знайшла в інтернеті інформацію про медичний факультет ХНУ, приїхала на День відкритих дверей і зрозуміла, що це те місце, де я зможу реалізувати свій потенціал. Навчаюсь вже 4 рік і жодного разу не пошкодувала, що зробила вибір на користь Каразінського, тому практично завжди приходжу на День відкритих дверей, щоб розповісти абітурієнтам про свій досвід».

К. БОНДАР.