Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мехмат!

Завтра  –  аспірантка-математик


ВІД РЕДАКЦІЇ: Ірина КАРПЕНКО навчається на шостому курсі кафедри фундаментальної математики факультету математики і інформатики у групі М-161 та  нещодавно вирішила продовжити навчання в аспірантурі.

Ірина: «За 6 років університет став частиною рідного мені простору. Тут мені все        подобається – люди, що ідуть до своєї мети у царстві науки, безкінечні коридори, майдан Свободи з висоти університету... У  школі вчитель алгебри й геометрії відзначила мої  математичні здібності. І я вступила на математичний. Справді,  математика – це моє. На ЗНО отримала 194 бали!

Брала участь у п’яти математичних конференціях. Подобається на конференціях найбільше неофіційне спілкування учасників. Це унікальна можливість познайомитися з людьми,  захопленими науковою творчістю, як і ти. На першому курсі –  відвідувала курси риторики, аби впевнено висловлювати думки, і сьогодні задоволена своїм рівнем володіння мовою. На 5-му курсі нашим куратором стала Ольга Олексіївна, для мене приклад  успішної жінки-математика», – говорить Ірина.

Куратор групи М-161, АНОЩЕНКО Ольга Олексіївна : «Ірину не лякає перспектива до пенсії «сидіти» в університеті, навпаки – вона хоче розвинути тут дослідницьку роботу, встановити в аудиторіях 3-d проектори для наочного демонстрування принципів дій формул і рівнянь. Я схвалюю її прагнення і сподіваюсь, що її ентузіазм не вичерпається».

Надія РУБІНІНА.