П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Радіофізичний

Душа справи  – працьовитість

 

ВІД РЕДАКЦІЇ: Вадим ПЛАХТІЙ, магістрант факультету радіофізики біомедичної електроніки і комп’ютерних систем, тривалий час є учасником факультетського студентського наукового товариства – СНТ. Вадим – давній наш знайомий. Цього навчального року юнак отримає диплом магістра зі спеціальності "прикладна фізика та наноматеріали", і є всі шанси на документ з відзнакою. За роки навчання хлопець старанно працював, тому чималого досяг у науковій діяльності.


Першу свою наукову працю В. Плахтій опублікував 2014р. у Віснику університету в серії  "Радіофізика та електроніка" – «Ближнє нестаціонарне поле диполя Герца». У 2015 р. брав участь в міжнародній антенній конференції «ICATT'15 – X International Conference on Antenna Theory and Techniques», де виступив із доповідями. За одну із робіт в конкурсі молодих вчених за підтримки Європейської Мікрохвильової Асоціації посів ІІІ місце.

Перемоги Вадима Плахтія можна ще довго перераховувати. Ось що він сам говорить: "Нещодавно, у грудні 2017 р. брав участь в «Student workshop on modern physics: Flatland Optics and Extreme Light» з постерною доповіддю. А зараз активно готуюсь до захисту своєї магістерської роботи у лютому. Навчаюсь добре, бакалаврат закінчив з високим середнім балом, отримую підвищену стипендію, планую отримати червоний диплом магістра. Мій керівник – доц. О. М. Думін.  Сам я теж працюю інженером в ІРЕ ім. А Я. Усикова Національної академії наук України, де моїм керівником і наставником є кандидат фізико-математичних наук Максим Михайлович Хруслов."

Доц. О.М. Думін: "З другого курсу Вадим активно  цікавиться науковою діяльністю. Написав чотири наукові статті, дві з них опубліковані в міжнародних виданнях, а ще має 13 праць в матеріалах міжнародних конференцій. За свої досягнення отримував стипендію фонду Ю.Сапронова. Він є людиною, яка щиро захоплена наукою. Не женучись спеціально за формальними досягненнями, до захисту магістерської роботи Вадим підійшов, маючи більше десяти праць у БД Scopus та індекс Гірша, що дорівнює двом. Працьовитий,  старанний. Готовий до саморозвитку, додатково вивчає англійську мову та  самостійно знаходить цікаві йому конференції. Його поважають у студентському колективі, а ще він ніколи  не відмовить іншим в допомозі".

Д.КАЛЬНІЦЬКА