Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Філософський!

На таких рівняються!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Наталія СТАРЧЕНКО – найкраща студентка філософського факультету. Другокурсниця.  «Я завжди мріяла навчатися саме в Національному університеті, він нагадує мені Гоґвортс»,  – говорить дівчина.


На першому курсі захопилася зв'язком мови та логіки, акцентувала увагу на прототипі "мови" у тваринному світі та явищі зоофонації (чому, наприклад, українські цуцики кажуть "гав-гав", а британські "bark-bark").  З цією темою вона і  дебютувала на конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження Й. Г. Фіхте. Брала участь в олімпіаді з англійської мови та двічі подавала роботу на конкурс перекладу. Цього року  потрапила у першу десятку конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.  За словами декана проф. І. В. Карпенка, Наталія цілеспрямована та відповідальна студентка. А її захоплення….

– Навесні 2016 р. мені вдалося випустити збірку поезій  «Дискурс», зараз я на шляху до нової поетичної збірки, – говорить Наталія. – Подобається, що на філософському ти маєш демонструвати власний спосіб мислення, пропонувати свої ідеї та інтерпретації, а  головне –  робити це грамотно і гідно. Філософія – жива, молода, актуальна».

Дівчина бере участь у андеграундах Поетичний МОШ, Kharkiv Poetry Open Air біля Харківського театру опери та балету, аматорських та академічних ("Літературне Сузір'я"). Однокурсниця  Поліна Фуйор: «Мені подобається  завзятість Наталки  і в  житті, і в навчанні. На таких, як вона, рівняєшся».

Карина  ТАРАС.