Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Від нашого спеціального кореспондента

 

Незабаром весна

Глобальне потепління: ось воно, на цих фото. Про глобальне потепління (ГП) сьогодні говорять і пишуть багато. Це процес поступового зростання річної температури шару атмосфери Землі та Світового океану.  Кожного дня з’являються нові факти, гіпотези. Нас постійно лякають майбутнім, яке на нас чекає. Вперше про глобальне потепління заговорили у 60-ті рр. минулого ст., а на рівні ООН озвучили у 1980 р.   Проте нас так давно  лякають, що вже страх нас покидає. Хоча насправді нинішня зима  – грудня 2017-січня 2018  надала нові факти для роздумів. ГП, стверджує науковий консенсус,  пов’язане із діяльністю людини і викликане антропогенним зростанням концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі і як наслідок – зростання парникового ефекту. Великий соціальний аспект даної проблеми, адже зміна клімату зачепить інтереси всіх жителів планети. Наше варварське ставлення до Землі зробило її агресивною для нас. Екологічна трагедія переростає у фізичну трагедію Людини. Навіть за консервативними розрахунками прогнозується, що наступні 60 років підвищення рівня моря знищить у 150-ти метрах від узбережжя всі будинки, кордони рослинних зон (тундра, ліси, степи і т ін.) потенційно змістяться на сотні кілометрів….

У грудні старого року Ваш спецкор спостерігав у Ботанічному саду Університету в м. Кембридж, як розквітали весняні проліски (весняні!!!).  А у січні вже у Ботанічному саду Каразінського університету (відвідайте)  набубнявіли квіткові бруньки на деревах, і пробилися через минулорічне листя наші УКРАЇНСЬКІ проліски… Ось вони  перед Вами – аргументи…

О.ПОЛКАН, спецкор.