Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Незабутні дати

200 днів і ночей мужності

Сталінградська битва – 75 років від дня перемоги у цій епохальній історичній битві відзначила світова громадськість другого лютого. 200 днів і ночей мужності, які привели до переломного моменту у Другій світовій війні. Сталінград  за оцінками істориків світу, став найвищим символом мужності людства за всю його історію.

…В інтернеті опубліковані на честь знаменної дати унікальні секретні документи історії цієї битви. У цьому місті кожен дім, кожна вулиця 200 днів були окремим неприступним рубежем, де солдати стояли на смерть. Сталінградська битва забрала у людства майже два мільйони людей. Це відомий усім факт, що в середньому за добу на цій землі гинули шість тисяч солдат. Це був справжній котлован смерті. Із серпня по вересень 1942-го року фашисти скинули на місто 50 тис. авіабомб. 200 метрів залишалося до Волги, але фашисти до неї не дійшли. Сталінград вистояв. Вистояли наші батьки, діди, прадіди. І саме від цих 200 метрів  почався переможний наступ наших військ на Берлін, який привів до Великої Перемоги над коричневою чумою фашизму і визволення від неї Європи.

У Сталінградській битві брали найактивнішу участь і члени нашого Харківського університету, ветерани Великої Вітчизняної війни: Павло Васильович Ковальов, Іван Ілліч Литвин, Олександр Степанович Драчук, Володимир Федорович Лаврушин, Олександр Сергійович Лисецький, Лев Еліазарович Паргаманик, Петро Дмитрович Оробінський, Петро Максимович Мішин, Василь Микитович Нікітін, Валентин Вікторович Александров… Вічна слава героям! Хай вічною буде наша пам’ять!