Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Підбиваємо підсумки

Рекорд  на позитив!

ВІД РЕДАКЦІЇ: Скласти сесію на факультеті математики та інформатики – вкрай непросто. Для когось стимулом є стипендія, для інших – професійне зростання. Доцента кафедри прикладної математики ІГНАТОВИЧ Світлану Юріївну зимова сесія вразила успішними результати: у 4-х групах, в яких вона викладає методи оптимізації, обійшлося без перескладань.

Група М-131. Семеро студентів із 19-ти склали іспит «на відмінно», четверо з них отримали максимальні 100 балів.  Денис СМІРНОВ і Софія ДУБОВА ще у школі стали переможцями Міжнародної шкільної олімпіади з математики, і дотепер «тримають марку». Троє з групи отримали «четвірки» і дев’ятеро – «трійки». Серед 21-го студента груп МП-41 і МП-42 «хорошистів» більше – аж восьмеро, на 50-70 склали десятеро, а    відмінників троє, двоє з яких мають по 100 балів.


Світлана Юріївна впевнена, що найзручніший формат екзаменування на кафедрі прикладної математики – усний: «Студенти мають відповідати на питання «Чому?», тобто не просто «зубрити» теорію, а уміти аналітично мислити. Під час бесіди відразу видно, наскільки студент орієнтується в матеріалі. Головний недолік письмової форми – списування, коли результат іспиту не підтверджується у розмові після виставлення результату. Хоча, звісно, практичні завдання не виконаєш усно, тому доречно розділити іспит на дві частини».

У першокурсників Світлана Юріївна викладає курс «Елементи математичної логіки, елементарної і дискретної математики», з якого вони складали залік. «Незважаючи на зростаючу тенденцію до зниження рівня освіченості серед першокурсників, трапляються й приємні несподіванки: цього року «незалік» отримало менше 10% студентів». Три роки тому програму для першокурсників було змінено: тепер протягом 1-го семестру всі їх предмети є лише вступом до дисциплін, аби адаптувати нових студентів до  університетської форми навчання.

Надія РУБІНІНА.