Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Семінар

 

Навчання – це завжди цікаво

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Звичайний чоловік у джинсах і жакеті сидить у першому ряді великої зали конгрес-центру Київського національного торговельно-економічного університету. Усмішка не сходить з його обличчя. З усього видно, ця людина щаслива знаходитися тут і зараз. Майже немає вільних місць. Викладачі, вчителі, студенти ледь не з кожного куточка України. То тут, то там чути красиву, мелодійну англійську мову.


Насправді, всіх присутніх зібрала команда Dinternal Education спільно з Pearson, щоб особисто познайомити з тим самим чоловіком з першого ряду. Дж. Дж. Вілсон – викладач, вчитель і студент в одному. А також письменник і мандрівник, і футбольний тренер, і автор підручників How to Teach Listening, Speakout, Language to Go та Total English… Якщо чесно, цей список можна продовжувати ще багатьма «і».

Зміг зацікавити з першого слова. Втягнув у свою атмосферу кожного. Зарядив емоцією, натхненням. Навчив. Він у Києві для того, щоб максимізувати в Україні ефект вивчення англійської мови за неймовірною серією підручників Speakout. Speakout - це 8-рівневий курс, розрахований для дорослих/молоді. Кожен рівень вміщає інформації на 90-120 годин вивчення. Унікальними є автентичні DVD кліпи та інтерв’ю з перехожими, що допомагають внести реального англійського світу до класної кімнати. Мотиваційні тексти та види діяльності, акцент на говоріння, слухання, правильну вимову. І це далеко не повний перелік особливостей цих підручників. Також Дж. Дж. Вілсон пояснив, як раціонально користуватися поданими матеріалами як викладачам, так і учням. Тренди в освіті ХХІ століття, ознайомлення з системою укладення його підручника, цікаві інтерактиви, безцінні поради для вивчення іноземної мови були представлені слухачам. Підручник сповнено завданнями на розвиток учнівської креативності: «My Life in Film» - five scenes for a film of your life («Моє життя фільмом» - п’ять сцен для фільму про твоє життя), You are the boss – deal creatively with bad behavior at work (Ти – начальник – розправся креативно з поганою поведінкою на роботі), “Museum of me” (Музей мене). Для критичного мислення автор Speakout пропонує такі запитання: Why do people lie about their lives? Would you lie in these situations …? (Чому люди брешуть про своє життя? Ти б сказав неправду у таких ситуаціях …?), Which professions are the least/most trusted? Why? (Яким професіям найменше/найбільше довіряють? Чому?). А ви вже задумались, що б відповіли?

Ексклюзивним було і особисте спілкування Дж. Дж. Вілсона зі студентами. Максимально щире й відверте. Таке лише вдруге за історію його закордонних семінарів.

Як зазначив Майкл Хадсон (старший методист Міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education): «We believe in education, because we understand the education» (Ми віримо в освіту, бо ми розуміємо освіту). Тож хочеться вірити, що ця зустріч не мине даремно. Що якомога більше українців зацікавиться працями сьогоднішнього гостя і все ж зрозуміє навчання. Аби стати кращими. В очах суспільства. А найголовніше – в своїх.

ЯРОСЛАВА МАЦАК.