Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

День відкритих дверей

 

Обирай Каразінський!

Понад тисячу майбутніх абітурієнтів прийшли  4 лютого познайомитися із  нашим університетом. Переповний актовий зал абітурієнтами, їх батьками, всіма, кому небайдужа доля завтрашніх випускників шкіл – понад 1000 осіб!


В.о. ректора, академік В. С. БАКІРОВ: «Тривала і славна історія Харківського університету зберігає  великі імена, серед яких лауреати вищої наукової нагороди – Нобелівської премії – фізик Лев Ландау, біолог Ілля Мечников, економіст Саймон Кузнець. А це значить, що Каразінський  – класичний університет: тут зібрані практично усі фундаментальні науки, які цілісно охоплюють вивчення Всесвіту. В університеті розвинуто студентське самоврядування. А студенти – не пасивні реципієнти знань, а активні субєкти навчального процесу. Предметом гордості університету є Наукова бібліотека, найкраща в Україні. Три з половиною мільйони томів у вашому розпорядженні. Читальні зали з доступом до Інтернету дають можливість долучитися до найсучаснішої інформації. Запрошуємо також до Музею природи, якому понад 200 років, до Археологічного музею, який дозволяє подивитися, що відбувалося на наших теренах 200, 500, 1000 років тому, до центру сучасного мистецтва – Єрміловцентр, до студентського  клубу, спорудження якого завершуємо...  Отож, наші студенти мають змогу реалізувати свій творчий потенціал».

Доц. О.О. АНОЩЕНКО, відповідальний секретар приймальної комісії, знайомить присутніх із умовами вступу.  Декан філософського факультету проф. І. В. КАРПЕНКО структурує свою  промову: «Маю для Вас три тези: про себе, про про науку й навчання, про наш університет.  Час надзвичайно ущільнюється. У вас сьогодні вибір: навчатись чи не навчатись. Якщо не навчатись, то завтра буде вибір збирати помідори в Португалії, Іспанії чи в Польщі. У Каразінському, КЛАСИЧНОМУ  університеті, кожен факультет допоможе вам відповісти на два питання: що можна? І що варто? Обирайте Каразінський і не помилитеся».

Потім відбулося детальне знайомство  абітурієнтів із факультетами.

Мить зупинила Надія РУБІНІНА.