Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинг кафедр

 

 

Наслідування перших

ВІД РЕДАКЦІЇ. Кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства факультету геології, географії рекреації і туризму у 2017 році посіла третю сходинку у конкурсі на краще науково-методичне забезпечення навчального процесу за напрямком «Сприяння науковій роботі студентів». Перемога кафедри не перша. Про успішну діяльність кафедри розповіли зав. каф. проф. Л. М. НЄМЕЦЬ та доц. К. Ю. СЕГІДА:


«Такий гарний результат став можливий завдяки злагодженій роботі дружнього колективу. На кафедрі існує тісний взаємозв’язок кураторів зі  студентами, викладачів за напрямами своєї наукової діяльності, активно працює науковий дискусійний клуб,  який об’єднує молодих науковців. На засіданнях клубу обговорюються актуальні питання та проблеми. У наукових дискусіях беруть участь і  науковці споріднених кафедр, і студенти інших університетів України через використання Інтернет-технологій. У 2015 р. кафедра вже виборювала ІІІ місце в університетському конкурсі на краще науково-методичне забезпечення навчального процесу за напрямком «Сприяння науковій роботі студентів».

За виграні кошти плануємо оновити обладнання для онлайн-лекцій, які проводяться в навчально-дослідницькій лабораторії регіональних суспільно-географічних досліджень. Наші кращі студенти брали участь в онлайн-семінарах з науковцями Університету Альберта (Канада), що проходять в рамках Кюле дослідницького проекту «Демократичні реформи державного управління в Україні».  На кафедрі функціонує спеціалізована вчена раду із захисту дисертацій,  видається журнал «Часопис соціально-економічної географії», який входить до 11 наукометричних баз. Щороку організовуємо дві міжнародні наукового-практичні конференції «Регіон», одна із яких створена саме для студентів, аспірантів та молодих вчених.  Серед найактивніших студентів – Дар’я Венгрин, Олександра Паталашка, Оксана Пужайчереда,  Надія Ткаченко, Віктор Безрук. Минулоріч четверо студентів кафедри стали  переможцями та призерами Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту студентських наукових робіт, Всеукраїнського етапу студентської олімпіади з географії, призери регіонального конкурсу студентських наукових робіт:  Олександра Паталашка, Дар’я Венгрин, Надія Ткаченко. Магістранти кафедри  проходили стажування у Польщі та Німеччині, їхні дипломні роботи були сформовані на даних, зібраних протягом стажування. Студенти кафедри беруть активну участь у програмах академічної мобільності в рамках Erasmus+, зокрема магістрантка другого року навчання Оксана Пужайчереда закінчує п’ятимісячне навчання в Університеті Жирона (Іспанія), магістранти першого року навчання Ольга Нємець, Юлія Щукіна, Сергій Чехов та Гліб Овчаренко розпочинають чотиримісячне навчання в Університеті Орадя (Румунія).


Ми вважаємо, що перемога саме в номінації «Сприяння науковій роботі студентів» є дуже цінною, адже вся наша науково-педагогічна діяльність спрямована на формування нового покоління інтелектуальних та активних фахівців, патріотів своєї держави. Слоган Каразінського університету  «…класика, що випереджає час», ми  раді втілювати в життя і робити свій внесок у розвиток славетного Каразінського Університету».

К. БОНДАР.