П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв’ю в номер

Реконструкція Каразінського спорткомлексу

ВІД РЕДАКЦІЇ. Довгоочікувана подія чекає на усіх  бажаючих займатися спортом та уже діючих спортсменів у Каразінському університеті – реконструкція оновленого спорткомплексу «Каразінський»! Уже з початком зими СТАРТувала перша черга реконструкції та модернізації Каразінського спорткомлексу.

Як надалі буде просуватися модернізація спортивних споруд, про поточні ремонтні роботи  та що заплановано планом-проектом, поговоримо з відповідальним за реконструкцію комплексу проректором з адміністративно-господарчої роботи В. С. ПАХАРЕНКОМ.

– Володимире Степановичу, яка сума закладена в основу проекту реконструкції спорткомлексу «Каразінський» та на що конкретно будуть витрачені кошти?

– На даний час виконано та затверджено комплексний проект реконструкції спорткомплексу, початок реалізації якого заплановано на квітень 2018 року. На виконання реконструкції та модернізації спортивних споруд комплексу університету необхідно закласти 62, 8. млн. грн. Наведу основні пункти кошторису модернізації спорткомплексу: планування та відновлення футбольних полів, необхідно замінити покриття на нове зі штучним газоном та встановити нове спортивне обладнання. Сучасні стадіони неможливі без посадочних місць, тому плануємо встановити одноярусні трибуни, які дозволять розмістити понад 500 осіб. Паралельно буде проходити відновлення дренажу під трибунами, капітальний ремонт приміщень та комунікаційних систем. Замість великого поля  плануємо будівництво п’яти  майданчиків: для футболу, баскетболу, волейболу, боротьби, стрільби з луків.  Для економії енергоспоживання передбачена установка сонячних батарей. Також у планах – інвестування коштів у будівництво та облаштування сучасних хостелів з розрахунку 30 місць.

– На скільки років розраховано будівництво оновленого спорткомлексу, які роботи уже розпочато?

– Графік реконструкції спорткомлексу розраховується на три роки. Щодо проекту в цілому, ми знаходимося на стадії затвердження кошторису, плану будівництва та проведення тендерів (відповідно Закону України «Про публічні закупівлі») на придбання спортивного обладнання та відповідних послуг на виконання капітального ремонту. Щодо ремонтних робіт, на території комплексу уже розпочато роботу з планування місцевості, вирубка порослі та чагарників та зведення нової сучасної огорожі. На це буде витрачено близько півтора мільйона грн.

– Володимире Степановичу, що означає «модернізація» – це будівництво «з нуля»? Що буде кардинально нове?

– Ні. Нового будівництва там не буде. Кістяком залишається основа уже існуючого спорткомлексу. Реконструкція та модернізація має на меті укрілення споруди, капітальний ремонт та переоснащення на більш сучасні та ефективніші структури. Змінюється час, змінюються акценти у спорті. Наприклад, у нас не було майданчиків для лучників, волейболу, пляжного волейболу, гімнастичних тренажерів. Наразі усе це передбачено проектом реконструкції. Маємо намір впровадити  спортивний клуб, типу «тренажерного залу», обладнаного сучасними тренажерами останніх поколінь, які відрізняються високою якістю, безпечні в користуванні, функціональністю і комфортом, можливо, під аренду або на комерційній основі.

– Найскладніші моменти… На чому зосереджена УВАГА відповідальних за реконструкцію.

– По-перше, слід назвати, що окрім мене, за модернізацію спорткомплексу відповідають також головний інженер М. М. Немировченко, начальник відділу КБР та ПР О. А. Перепилиця та директор спорткомплексу С. І.  Луговський. Між нами точаться дискусії щодо уточнення та проведення  експертизи проекту. Важливо врахувати усі нюанси реалізації проекту капітального ремонту та зберегти цілісність стадіону. Наш комплекс стоїть на підземних водах Ботанічного саду. Тому реконструкція потребує дренажних робіт під  трибунами. Частково дренаж був виконаний у 2004 р. , але лише на 20% від потрібного. Робочі дискусії виникають регулярно, адже усі ми прагнемо якнайшвидше досягти задуманого результату при мінімальних витратах.

– Підбийте підсумки. Головні РУШійні завдання, які стоять перед Вами?

– Перші кроки зроблено: Інноваційне підприємство ІВП «Аспо-1» спеціально на замовлення університету та відповідно технічного завдання розробило план-проект реконструкції спорткомлексу. Нашими інженерами проект вивчається та вдосконалюється. Найголовніші завдання ще попереду: привести до відповідності і провести експертизу даного проекту та кошторису капітального ремонту, підготувати пакет документації на тендер. Так, у лютому ми плануємо подати документи на тендер щодо послуг на проведення ремонтних робіт через Тендерний комітет. Ця процедура забере понад два місяці. А далі, як тільки дозволять погодні умови, рухатися поетапно – зовнішні ремонтно-будівельні та внутрішньо-оздоблювальні роботи. Зовнішні – стадіон, трибуни та прилеглі території, а внутрішні – облаштування кімнат, фітнес-клубу  тощо.

– Дякуємо за розмову!

У спорті, як у дзеркалі, віддзеркалюється здоров’я людини. Приємно усвідомити, що в інфраструктурі Каразінського створюються усі умови, аби ми з вами та наші студенти були спортивні та здорові!!!

ЦИФРИ ТА ФАКТИ! Провідні спортсмени університету у 2016/2017 рр.  досягли значних успіхів у спортивних змаганнях найвищого рівня. Зокрема, у вересні 2016 року студентка соціологічного факультету Марина Литовченко стала бронзовим призером Паралімпіади-2016 у змаганнях з настільного тенісу, а Олена Борисенко (соціологічний факультет) на початку грудня 2016 року виборола золоту та срібну медалі у змаганнях за Кубок України. Наразі вона входить до числа п’ятдесяти найкращих лучників у світі. Срібним призером юніорської першості Європи зі стрільби з лука у березні 2017 року став Микита Кравчук (фізико-енергетичний факультет). У квітні 2017 року на чемпіонаті Європи з таеквондо ІТF студент 4 курсу юридичного факультету Олег Першин став триразовим чемпіоном Європи. 19 золотих медалей на Кубку України з черлідингу вибороли студенти нашого університету… багато інших спортивних перемог на рахунку наших каразінських спортсменів! Отож наведені факти красномовно підтверджують, що наші талановиті студенти охоче реалізовують  свої потреби у сфері фізичної культури та спорту у стінах альма матер. І досягають спортивних успіхів!!!

Ліна ТИМАРСЬКА.