Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв’ю в номер

 

Вибори ректора

ВІД РЕДАКЦІЇ. За результатами виборів ректора за кандидата  Віля Савбановича БАКІРОВА  віддали 1 935 голосів. Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування — 2 212. Інформацію про те, як проходили вибори, читайте з перших вуст від голови головної виборчої комісії Віктора Георгійовича ЛЕВЧУКА.

– Як відбувалося голосування?

– Усе проходило спокійно, конфліктних ситуацій не виникало, лише дрібні технічні питання. Наприклад, людина не відразу могла знайти своє прізвище в списках, або ім’я могли записати інакше, але це були поодинокі випадки. Загалом великих затримок не виникало. Виготовили 2 403 бюлетеня в університетській друкарні. Існував певний перелік документів, які засвідчували особистість виборця. Викладачі та співробітники підходили протягом дня, а студенти загалом голосували групами на перервах.

– Як працювали на дільницях?

В університеті було 4 виборчі дільниці, які розпочали роботу о 900, а закінчили о 1500. Така кількість дільниць зумовлена тим, що мало бути 2 403 виборця. Відділ кадрів складав список виборців, а організаційний комітет затверджував його. Комісії з виборів ректора працювали якісно, тому хотів відзначити їхніх голів: Олексія Миколайовича Орлова, Андрія Павловича Гуслєва, Дмитра Валерійовича Мангушева, Сергія Володимировича Литовченка. На першій дільниці (Головний корпус, Свободи, 4) до голосування допускалися 1104 особи, на другій (Північний корпус, Свободи, 6) – 1 084, на третій (економічний факультет, Мироносицька, 1) – 167, на четвертій (фізико-технічний факультет, пр. Курчатова, 31) – 48.  Під час виборів не виникало черг, адже кожен за списком міг віднайти себе. На першій та другій дільниці працювало  по 13 членів дільничних комісій, на третій – 7, на четвертій – 5. Багато людей з фізико-технічного факультету голосували на другій дільниці, адже в Північному корпусі також розташовуються їхні підрозділи. Не було заяв щодо голосування на дому. Також був присутній представник від обласної державної  адміністрації. Останньою надала результати друга дільниця. Першими впоралися економісти та фізтехівці. Далі протягом трьох годин ми підсумовували кількість голосів.

Які були особливості в роботі технічної групи?

– Служба безпеки тримала під контролем дільниці. Ми проводили спеціальні зібрання для комісій, де пояснювали, як працювати зі списками та виборцями. Велику роботу здійснила господарча частина університету. Дільниці вчасно обладнали. Співробітники прослідкували, аби було все необхідно: відеонагляд, прозорі виборчі урни, безпечний вихід та вхід тощо.

– Які враження від виборів?

Мене порадували результати. Явка виборців виявилася вищою, ніж очікували. Ми зверталися за допомогою до деканів, щоб вони вчасно проінформували співробітників щодо часу та місць проведення виборів. Якщо вибори проходять успішно, то гарантується подальше нормальне функціонування університету. Насправді до кандидатів у ректори вимоги є достатньо жорстокими. МОН України визначає, хто з кандидатів має право взяти участь у виборах. Міністерство затвердило одну особу – професора Віля Савбановича Бакірова. Відповідно до Положення про проведення виборів ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна провели  зустріч  кандидата з виборцями, де Віль Савбанович розповів про свою програму «П`ять  викликів – п`ять  відповідей». Приємно, що університетська спільнота виявилася згуртованою, адже за кандидата проголосувало 80,5 % від кількості виборців. Звичайно, були й бланки, які  визнали недійсними (53), були й ті, хто проголосував проти. Більшість людей підтримує курс, який нині тримає університет. Недаремно Каразінський, відповідно до міжнародних рейтингів, декілька років поспіль стає кращим ВНЗ в Україні. Цікаво, що  кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені – 2 212, а кількість виготовлених виборчих бюлетенів, які виявили в скриньці для голосування – 2 209. Можливо,  виборчі бюлетені для когось  стануть гарною згадкою, так званим сувеніром про вибори 2018 року у нашому Університеті.

Дякуємо за детальну розмову, Вікторе Георгійовичу!

Розмову провела наш спецкор  К. БОНДАР.