Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Дивовижні жінки

 

Ювілей молодості

ВІД РЕДАКЦІЇ: 11 березня Іветта Анатоліївна КРИВИЦЬКА, заступник декана екологічного факультету з виховної роботи, прийматиме вітання із ювілеєм молодості. А  якими ж для неї були ці роки?

Перше знайомство з Каразінським  у Іветти Анатоліївни Кривицької відбулося, коли їй були лише 3 роки: «Я добре пам’ятаю 22 червня 1971 р. Моя бабуся Софія Павлівна Оганесян  – вихованка геолого-географічного  факультету випуску вічно пам’ятного 1941 р. – взяла мене з собою на зустріч випускників. Мене вразили великі чорні парти, величезні як для дитини коридори, високі стіни. І це враження величі Каразінського залишилося на все життя. Це було «кохання» з першого погляду»,  –  згадує Іветта Анатоліївна.

…Відвідувала школу юного біолога при Каразінському. Хоча бабуся і хотіла, щоб її внучка навчалася на географічному відділенні, але Вєточці була ближчою біологія. Тому 1985 р. біологічний факультет прийняв до лав амбіційну, розумну та активну студентку – майбутню гордість Каразінського. Після закінчення університету рік працювала на біологічній станції в Гайдарах, потім  лаборантом на рідній кафедрі. У стінах Каразінського доля звела Іветту Анатоліївну із її майбутнім чоловіком – Кривицьким Ігорем Олександровичем, талановитим науковцем і гордістю факультету.

– Де я ще могла зустріти кохання, як не в Каразінському? Все моє життя тут, в  УНІВЕРСИТЕТІ, – говорить Іветта Антоліївна.

2007 року народився молодий факультет – екологічний. І декан професор Володимир Юхимович Некос запросив перспективного викладача на кафедру екологічної безпеки та екологічної освіти, де вона  працює й досі. З 2008 – заступник декана із навчальної роботи, з 2010 і до тепер працює заступником декана з виховної роботи.

– Іветта Анатоліївна надзвичайно активна та енергійна людина, – говорить  завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування Н. В. Максименко.  –  А ще вона МАМА з великої літери! Виховала прекрасну доньку і передала їй любов до природи, що привело її на екологічний факультет.

Газета вже розповідала про кращих студентів університету.  Маргарита Кривицька, п’яткурсниця кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти, неодноразово захищала честь нашого університету,  перемагаючи на всеукраїнських та регіональних конкурсах. Та й своє майбутнє, як і батьки,  дівчина теж пов’язала із Каразінським.

– Робота для мами  починається з моменту, коли вона прокидається вранці, а закінчується, коли  лягає спати пізно вночі, – говорить Маргарита.   – Мама завжди хотіла стати викладачем і працювати саме тут. Вона цим живе, і університет іноді стає не другою  домівкою, а першою.

–  Іветто Анатоліївно, ювілей – це багато чи мало?

– Я не відчуваю себе на 50 років. Мені хочеться ще так багато всього встигнути, тим більше я не відчуваю свого віку, головне не заглядати у паспорт. Наприклад, цього року я вперше занурилась під воду з аквалангом, вперше стала на лижі. Планую у 2018 закінчити наукову роботу, над якою працюю протягом п’яти років.

А ще Іветта Анатоліївна ніколи не зраджує своєму захопленню навчальними практиками. У польових умовах жінка разом зі своїми студентами досліджувала ландшафти Криму, Херсонської області,  Асканії-Нова та Чорноморського заповідника. Влітку 2017 на тиждень їздили в Карпати, піднімалися на гору Парашку, що є найвищою горою однойменного хребта в Сколівських Бескидах. Наразі Іветта Анатоліївна  вже займається плануванням практик на літо 2018 і  мріє наступні 50 років свого життя провести  в стінах Каразінського.

Карина ТАРАСЕВИЧ.