Середа, грудня 06, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентське самоврядування

 

Рада іноземних студентів

ВІД РЕДАКЦІЇ. Наприкінці минулого року створили раду іноземних студентів. Її очолив Касим Мохаммад САЛМАН, студент 6 курсу медичного факультету. До новоствореного підрозділу входить 36 осіб, які навчаються на різних факультетах  Це громадяни  Індії, Бразилії, Нігерії, Ємену, Азербайджану, Китаю та ін.

Касим Мохаммад Салман:

– Я хочу подякувати ректорові нашого університету Вілю Савбановичу  за те, що допоміг створити раду іноземних студентів. Це дуже важливо, бо іноземні студенти інколи навіть не знають до кого звернутися з важливими запитаннями.  Головна мета нашої організації – допомога іноземним студентам, щоб вони якомога краще змогли пристосувалися до університетського життя. Для себе я виділив 20 проблем. Ми обговорили їх з ректором і встановили термін, до якого зробимо все можливе для їхнього усунення. Головні з них: створити кімнату для нашої організації, придбати якісну літературу англійською мовою для медичного факультету, створити електронні журнали відвідування. Також студенти скаржаться на те, що вчителі недосконало володіють англійською мовою. Хоча, наприклад, студентам медичного надають повноцінну практику в лікарнях.

Які враження від нової посади?

– Я радий, що очолюю раду іноземних студентів. Якщо ти допомагаєш комусь, то це добро обов’язково повернеться тобі. Уже відчув це на собі. Я неодноразово розв’язував різні проблеми своїх друзів. І ось історія з життя: моя банківська картка застрягла в банківському автоматі. Мені на допомогу прийшов друг, який позичив гроші, адже я часто його  виручав.

Чому Вас обрали студенти?

– Я допомагаю всім ще з першого курсу. Коли тільки приїхав, то самостійно розв’язував проблеми щодо пристосування життя в Україні. Люди бачили це й часто радилися зі мною. Коли постало питання, хто буде головою, то всі одразу згадали про мене.

Наш університет популярний у твоїй країні?

– Так, в Індії ми багато знаємо про Україну та про Каразінський університет.

Чи Ви були в інших містах України?

– Відвідував Дніпро, Одесу, а також збираюся до Львова. Цікаво пізнавати країну, що стає твоїм домом на багато років. Дякую за розмову!

Ж. АДАМЕНКО, К. БОНДАР.