Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Найкраще місто на Землі - Харків

Незвичайні скульптури і пам’ятники Харкова

Під час написання матеріалу про славетний Держпром, ветеран університету доцент Міліца Сергіївна ЛАПІНА розповіла редакції газети історію про те, як у 1943 р. вони,  студентки-першокурсниці філологічного ходили на заняття повз зруйновану споруду Держпрому, і саме в ній у ті далекі воєнні роки мешкали і виживали мавпочки із Харківського зоопарку. Ось і стоїть нині на території зоосаду, який зараз на реконструкції,  пам’ятник Дезі, Розі і Гектору…

А на сходах нашого університетського Унікорту  можна побачити пам’ятник собаці Пальмі та кішці Ізаурі... Собака прожила на території спорткомплексу 12 років і  стала його символом. Скульптура стоїть  там, де зазвичай полюбляла сидіти Пальма.

Пам’ятник сажотрусу, встановлений на  димоході, що на Московському проспекті, 135.

А цей інспектор ДАІ слідкує за порядком по вул. Халтуріна…

У Харкові ці яйця приписують динозавру чи  дракону. На думку одного із творців пам’ятника, вони  означають символ ЖИТТЯ. Для Харкова – це символ життя прекрасної першої столиці, СЛОБОЖАНЩИНИ. Стилізовану композицію розміщено біля метро станції «Наукова».

О. ДЕУС.